Na początku lat 2000 zamek przeszedł remont i w 2005 roku został uroczyście otwarty przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Letnia rezydencja prezydenta w Wiśle składa się z:
- Zamku - historyczna rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego,
- Drewnianej, zabytkowej kaplicy z 1909 roku,
- Zamku Dolnego i Gajówki (która mieści restaurację, 12 pokoi gościnnych i dwie sale szkoleniowe)
Zamek udostępniony jest do zwiedzania, a w Zamku Dolnym i Gajówce organizowane są konferencje i szkolenia. Turyści mogą korzystać z bazy noclegowej i restauracji rezydencji. Trzeba też dodać, że rezydencja jest pięknie położona - niedaleko zbiegu potoków Białej i Czarnej Wisełki, u podnóża Baraniej Góry.
Dalsza część tekstu poniżej wideo:
Przypomnijmy, że przez Podkarpacie przeszły powodzie, niszcząc dobytki mieszkańców regionu, zabierając dorobki życia. W związku z tym z inicjatywy pierwszej damy, Agaty Kornhauser-Dudy, 36 dzieci powodzian (z gmin: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut oraz miasta Jasło, jak również z miasta i gminy Kańczuga) wyjadą na kolonię do letniej rezydencji prezydenta.
Na miejscu na dzieci czekają takie atrakcje, jak chociażby spotkanie ze służbami mundurowymi – ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły. Kancelaria Prezydenta RP zapewni całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem, a pozostałe koszty (jak transport, ubezpieczenie, materiały do zajęć dla dzieci oraz wynagrodzenie opiekunów i kierownika kolonii) zostaną pokryte przez województwo podkarpackie.