Sytuacje są absolutnie fikcyjne, ale oparte na prawdziwych wydarzeniach, które wydarzyły się w Stanach Zjednoczonych. My przenieśliśmy je na grunt rzeszowski, mówi Michał Chołka, scenarzysta i reżyser, a także aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Fabularny kryminał, który jest dziełem Chołki opowiada o morderstwie w Estradzie Rzeszowskiej, na której podobno w maju br. nieznany sprawca dwukrotnie strzelił do mężczyzny. W nagraniach brała udział także Małgorzata Pruchnik-Chołka, znana rzeszowianom m.in. ze spektaklu „Kiedy byłem małym chłopcem” oraz „Piaf”.
Polecany artykuł:
Za pomocą nagranych dźwięków i wyobraźni słuchacz przeniesie się do centrum wydarzeń. Zarówno słuchowisko „Pitawal”, jak i „ Jaworowi ludzie”, nagrane zostały w technice bineuralnej. Co to oznacza? Wyjaśnia Kuba Kowalski, kurator projektu "Ucho. Dźwiękowy wehikuł".
Za cały projekt odpowiada Fundacja Rzeszowska, w której działają regionalni pasjonaci z różnych dziedzin. Jak sami przyznają, łączy ich pragnienie odkrywania historii i dziedzictwa regionalnego, chęć współtworzenia kultury i wpływania na rozwój tożsamości kulturowej.
Słuchowisk będzie można posłuchać w rzeszowskiej Podziemnej Trasie Turystycznej między 21, a 23 czerwca, w godzinach od 12.00 do 18.00. Wejście do strefy chilloutu będzie się odbywać w grupach dziesięcioosobowych.
Czytaj też:
>>> Rzeszów: Festiwal filmów dla dzieci i młodzieży KINOLUB trwa!
>>> Sanok: Dzieci potrenują z mistrzynią pływania Otylią Jędrzejczak!