Nie żyje Tadeusz Ferenc. Był prezydentem Rzeszowa w latach 2002-21
Nie żyje Tadeusz Ferenc, długoletni prezydent Rzeszowa, a wcześniej poseł, radny miejski oraz prezes spółdzielni mieszkaniowej. Jak poinformował w mediach społecznościowych Konrad Fijołek, obecny włodarz Rzeszowa, Tadeusz Ferenc zmarł w szpitalu, po walce z ciężką chorobą. Odszedł otoczony gronem członków rodziny. Data uroczystości pogrzebowych nie jest jeszcze znana.
PRZECZYTAJ: Nowosiółki pod Leskiem. Tragedia nad wodą! Makabryczna śmierć 53-latka. Dramatyczny apel RCB
- Prezydent Tadeusz Ferenc nauczył mnie czym jest bezgraniczna miłość do swojego miasta, a wiedział to najlepiej bo poprowadził Rzeszów od małego prowincjonalnego miasteczka do prężnie rozwijającej się metropolii. Cześć Jego pamięci! Prezydent Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Odszedł pożegnawszy się z Najbliższymi. Łączę się w smutku z Rodziną i składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał na FB Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Kim był Tadeusz Ferenc?
Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940roku. Od 1956 do 1963 pracował jako robotnik w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów”. Następnie, do 1972 był kierownikiem magazynu. W latach 1972–1981 pełnił funkcję zastępcy dyrektora przedsiębiorstwa Transbud Rzeszów. W 1975 ukończył studia na Wydziale Ekonomicznym Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od 1981 do 1984 był kierownikiem w przedsiębiorstwie Budimex. Następnie, do 1985 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Rzeszowskich Zakładów Naprawy Samochodów. W latach 1985–1991 kierował Miejskimi Zakładami Budownictwa Mieszkaniowego. W 1993 został prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.
W 1994 i 1998r. był radnym Rady Miasta Rzeszowa. W latach 2001–2002 sprawował mandat posła na Sejm IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD-UP w okręgu rzeszowskim. Po raz pierwszy prezydentem Rzeszowa został w 2002 r. Zwyciężając w kolejnych wyborach, kierował miastem do 10 lutego 2021 roku. Został odznaczony między innymi: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz tytułem doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej.