Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Chodaczowie to parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Żołynia.
Historia podaje, że najpierw w Chodaczowie zaadaptowano budynek mieszkalny na kaplicę. Tego zapragnęli lokalni mieszkańcy Chodaczowa i wsi Laszczyny, którzy uczęszczali do kościoła w Grodzisku Dolnym oddalonym o ok. 8 km. Rodzina Sołków zakupiła dom i działkę po Władysławie Bożku. 17 stycznia 1980 roku dom został poświęcony jako tymczasowa kaplica. Gdy kaplica okazała się za mała, postanowiono ją rozbudować, według projektu ks. prał. Józefa Muchy. 15 marca 1980 roku rozpoczęto przebudowę, a 27 marca ukończono główne prace.
Kościół w Chodaczowie. Potajemna budowa
Mieszkańcy Laszczyn i Chodaczowa ukradkiem gromadzili drewno za Sieniawą na rozbudowę kaplicy. 21 grudnia 1980 roku bp Ignacy Tokarczuk poświęcił drewniany kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W nocy z soboty na niedzielę powstała drewniana konstrukcja, którą w niedzielę nakryto dachówką. Pomimo sprzeciwu miejscowych władz gminnych, zastraszaniu mieszkańców a nawet więzieniu ich i pobiciu kilku osób, prace przy budowie kościoła posuwały się w bardzo szybkim tempie. Istniała groźba podpalenia budowli, dlatego w dzień budowano , a w nocy czuwano nad jej bezpieczeństwem. 12 czerwca 1982 roku została erygowana parafia, z wydzielonego terytorium parafii Grodzisko Dolne.
Na terenie parafii jest 900 wiernych (w tym: Chodaczów – 540, Laszczyny – 380).Od 2020 roku proboszczem jest ks. Andrzej Żmudzki. Malutki drewniany kościół jest niezwykle urokliwy. Warto zatrzymać się, by wejść do środka jak będziemy w okolicy.