Nocna akcja GOPR w Bieszczadach. Ratownicy transportowali mężczyznę ze złamaną nogą

i

Autor: GOPR Bieszczady Nocna akcja GOPR w Bieszczadach. Ratownicy transportowali mężczyznę ze złamaną nogą

Nocna akcja GOPR w Bieszczadach. Ratownicy transportowali mężczyznę ze złamaną nogą

2021-01-20 12:03

Ratownicy GOPR Bieszczady w ostatnim czasie mają pełne ręce roboty. Z pewnością przyczyniają się do tego trudne warunki pogodowe. W nocy goprowcy transportowali mężczyznę, który złamał nogę z trudno dostępnego miejsca w rejonie dawnej wsi Hulskie. Zdjęcia z akcji ratowniczej opublikowali w internecie.

Pomoc goprowców okazała się nieoceniona w nocy z wtorku na środę (19.01/20.01). Zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego ratownicy GOPR otrzymali wczoraj (wtorek, 19.01) przed godziną 23:00. Okazało się, że mężczyzna, który złamał nogę znajdował się w trudno dostępnym miejscu w rejonie dawnej wsi Hulskie. Z wywiadu zebranego przez ratowników nie dało się niestety ustalić dokładnego miejsca pobytu, dlatego poproszono poszkodowanego mężczyznę o zainstalowanie aplikacji Ratunek. Dzięki temu ratownicy mogli  zobaczyć gdzie mężczyzna się znajduje i jak najszybciej udali się, by mu pomóc. Cała akcja trwała do 3 w nocy! Na szczęście, zakończyła się sukcesem.

- Po wysłaniu sygnału z lokalizacją przez poszkodowanego, ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych wyruszyło kilku ratowników z potrzebnym sprzętem. Mężczyzna znajdował się w takim miejscu, że karetka pogotowia nie była w stanie tam dojechać, dlatego też podjęto decyzję o zabraniu ratownika medycznego naszym transportem. Po zaopatrzeniu medycznym mężczyzny, następnie zabezpieczeniu termicznym, poszkodowany w tzw. pulkach został przetransportowany do Zatwarnicy i tam przekazany załodze karetki pogotowia. Całość działań zakończyła się o 3 w nocy. - informują goprowcy.

Przypomnijmy, że w Bieszczadach obowiązuje pierwszy  stopień zagrożenia lawinowego. W środę rano termometry pokazywały od dwóch do czterech stopni mrozu. Jak zaznaczył naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek, "zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim na północnych stokach". Więcej: Zagrożenie LAWINOWE pierwszego stopnia w Bieszczadach. Wiatr zasypuje szlaki!

Express Biedrzyckiej – Sebastian Kaleta: Prokuratorzy przebrali się za polityków

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki