Kto może pracować w straży granicznej? Kandydat musi spełnić m.in. takie warunki: wiek do 35 lat, polskie obywatelstwo, mieć nieposzlakowaną opinię i nie być być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Trzeba także posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, a także być sprawnym fizycznie i zdolnym do pracy w uzbrojonej formacji.
Polecany artykuł:
Rekrutacja do pracy w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej jest dwuetapowa. Najpierw trzeba załatwić formalności związane ze złożeniem dokumentów i zaświadczeń, a także odbyć wstępną rozmową kwalifikacyjna i poddać się badaniom. Drugi etap to egzamin w jednym z ośrodków szkolenia straży granicznej - w Lubaniu, Koszalinie lub Kętrzynie. Składa się on z testu pisemnego z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
Zobacz też: 27 nowych policjantów na Podkarpaciu. Złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]
Formacja planuje przyjąć w tym roku łącznie 120 osób - do służby w placówkach w Korczowej, Medyce oraz Lubaczowie. Zostały jeszcze dwa terminy przyjęć - wyznaczone na czerwiec i październik. Szczegółowe informacje odnośnie rekrutacji w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej można znaleźć tutaj.