Gang sutenerów z Podkarpacia rozbity! Nie tylko prowadzili własne agencje i tzw. mieszkaniówki, ale też wyniszczali konkurencję. Gangsterzy działali na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Policja przyznaje, że rozpracowywała grupę od wielu miesięcy. – Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz dokonywali rozbojów na kobietach świadczących usługi seksualne indywidualnie – informuje CBŚP.
W gigantycznej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji wzięło udział 150 mundurowych. Antyterroryści weszli do agencji prowadzonych przez gangsterów i zatrzymali siedem osób. Zobacz zdjęcia i nagrania z policyjnej akcji.
– Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że od początku 2020 roku, aż do rozbicia grupy, w nadzorowanych przez nich agencjach towarzyskich, funkcjonujących w wynajmowanych mieszkaniach mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet – podaje CBŚP. – Wszystko wskazuje na to, że miesięczny dochód z działalności agencji mógł wynosić nawet 60 tysięcy złotych. Podejrzanym o kierowanie grupą jest 40-letni Daniel G. „Łoker” – informują policjanci.
Gangsterzy działali w przerażający sposób. Nie tylko zarabiali na prostytucji, ale też wyniszczali swoją konkurencję! Członkowie grupy umawiali się jako zwykli klienci z innymi prostytutkami i z użyciem broni zastraszali kobiety.
– Podczas „napadów” poza kradzieżą gotówki, biżuterii czy telefonów komórkowych należących do kobiet oraz ich klientów, mężczyźni informowali „sterroryzowane” kobiety, że jeżeli nadal chcą „pracować”, to mogą wyłącznie w agencjach towarzyskich nadzorowanych przez nich – relacjonują funkcjonariusze CBŚP.
Gigantyczna akcja policji była realizowana na terenie kilku województw. Podczas przeszukania agencji i mieszkań, policjanci zabezpieczyli broń palną, amunicję hukową oraz atrapy broni palnej. Na poczet przyszłych kar CBŚP przejęło blisko 350 tys. zł.
W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono łącznie 30 zarzutów, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, wymuszeń rozbójniczych, posiadania broni palnej bez wymaganego pozwolenia oraz niszczenia mienia.
Pięcioro zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych zostały zastosowane dozory policyjne. Sprawa, jak podaje Centralne Biuro Śledcze Policji, może mieć charakter rozwojowy.