Niska płaca to powód do frustracji dla prawie połowy mieszkańców Podakarpacia

i

Autor: PDPics/cc0/pixabay Niska płaca to powód do frustracji dla prawie połowy mieszkańców Podakarpacia

Prawie połowa mieszkańców Podkarpacia jest sfrustrowana z powodu niskich zarobków [RAPORT]

2019-02-21 17:45

Niskie zarobki, słabe zdrowie, wydatki na leczenie czy wygląd - te aspekty naszego życia przyprawiają nas o najwięcej zmartwień. BIG Infomonitor sprawdził, co frustruje Polaków. Co najbardziej doskwiera mieszkańcom Podkarpacia? Sprawdźcie!

Jak podaje GUS średnie zarobki Polaków wynoszą 4585 zł brutto, czyli 3261 zł na rękę. I choć średnia płaca w Polsce wzrosła w ciągu ostatniego roku, wielu z nas może o takiej płacy tylko pomarzyć. Niskie zarobki to powód do frustracji. Jak sprawdzili eksperci z BIG Infomonitor to właśnie mała płaca jest dla Polaków źródłem największych zmartwień (40 proc.). Drugie miejsce w badaniu „Nastawienie do finansów” zajmuje słabe zdrowie (23 proc.), trzecie wydatki na leczenie (22 proc.) i na czwartym wygląd (11 proc.).

>>> Na Podkarpaciu rodzi się najmniej nieślubnych dzieci w Polsce [RAPORT GUS]

Niskimi zarobkami najbardziej zmartwieni są mieszkańcy Lubelszczyzny - aż 51 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa pomorskie i wielkopolskie. Województwo podkarpackie znalazło się na czwartym miejscu z wynikiem 46 proc. Najmniej powodów do narzekań na płace mają osoby żyjące w woj. zachodniopomorskim i mazowieckim.

"Panie bardziej niż panowie martwią się zbyt niskimi zarobkami i w ogóle częściej się frustrują (83 proc. wobec 75 proc.), choć z trochę innych powodów. Tuż po zarobkach, podobnie jak u mężczyzn wśród czynników wzbudzających frustrację znalazły się zdrowie i wydatki na leczenie, ale też wygląd, który jest niezadowalający dla 15 proc. kobiet i dwukrotnie mniejszej liczby mężczyzn (7 proc.)" - czytamy w raporcie BIG Infomonitor.

W rankingu braku powodów do frustracji na pierwszym miejscu znaleźli się mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego. Powodów do narzekań nie ma tutaj aż 30 proc. mieszkańców. Podkarpacie uplasowało się na trzecim miejscu od końca z wynikiem 15 proc. 

Czytaj także: Nawet 4 tysiące Polaków mogło stracić pieniądze przez aplikację do tłumaczeń! Ukryty był w niej trojan!

Zobacz WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki