Rzeszów: Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego? [ORGANIZACJA, SZCZEGÓŁY]

i

Autor: steveriot1/ Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Rzeszów: Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego? [ORGANIZACJA, SZCZEGÓŁY]

2020-08-27 22:45

Wrzesień tuż, tuż. Wiele osób zastanawia się czy w związku z koronawirusem uczniowie normalnie wrócą do szkół. Rozpoczęcie roku szkolnego w Rzeszowie odbędzie się 1 września. Jak będzie wyglądać organizacja nauki w szkole? Poznajcie szczegóły.

Rzeszów: Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego?

Uczniowie wrócą do szkół w Rzeszowie 1 września. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski mówił we wtorek na konferencji o rozwiązaniach nauki w szkole w związku z koronawirusem - podstawą będzie powrót uczniów do szkół, jednak jest też możliwość hybrydowego modelu edukacji ( część uczniów w murach szkół, część w domach).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Rzeszowie

Rzeszowski Wydział Edukacji odbył naradę z dyrektorami rzeszowskich placówek. Według ustaleń, żadna szkoła w Rzeszowie nie zdecydowała się na model hybrydowy. W szkołach zostanie przyjęty model akademicki.

- To dyrekcja ze swoim zespołem ustala priorytet. Jeśli uzna, że to zdrowie i bezpieczeństwo uczniów, to sugerowaliśmy taki model akademicki w szkołach - powiedział w rozmowie z Radiem Eska Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji w Rzeszowie.

Dyrektor danej placówki w związku z sytuacją będzie mógł zawiesić stacjonarne zajęcia i wprowadzić kształcenie hybrydowe.

- Standardowym sposobem organizacji zajęć będą zajęcia tradycyjne, w szkole. Dyrektor szkoły będzie mógł zawiesić prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej i wprowadzić kształcenie mieszane (hybrydowe) lub zdalne – wariant. Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej na danym terenie, w danej szkole czy placówce, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Opinie te, będzie można – z uwagi na konieczność podejmowania szybkiej decyzji – uzyskać pisemnie, ustnie, za pomocą maila, telefonu. Wprowadzenie żółtej lub czerwonej strefy na terenie danego powiatu nie oznacza automatycznego przechodzenia pracy szkół w tryb mieszany czy zdalny. W takich wypadkach powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna może zalecić tylko ograniczone działania, jak np. obowiązek zasłaniania ust i nosa. - czytamy na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Pokój dla studenta. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 99

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki