Studenci z Podkarpacia zmierzą się z zadaniami z NASA. Rzeszowska edycja międzynarodowego hackathonu

i

Autor: materiały prasowe  Studenci z Podkarpacia zmierzą się z zadaniami z NASA. Rzeszowska edycja międzynarodowego hackathonu

Wyzwania NASA

 Studenci z Podkarpacia zmierzą się z zadaniami z NASA. Rzeszowska edycja międzynarodowego hackathonu

2022-09-24 10:08

Już niebawem, bo 1 października, zespoły uczniów i studentów z Podkarpacia zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. Na zwycięzców czekają cenne nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez organizatorów i partnerów. Druga lokalna edycja hackathonu NASA Space Apps Challenge odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

NASA Space Apps Challenge to największy kosmiczny hackathon na świecie, w trakcie którego uczestnicy opracowują nowatorskie rozwiązania rzeczywistych wyzwań, wykorzystując przy tym dane satelitarne. Już po raz drugi, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia.

– 1 i 2 października, hala sportowa Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w prawdziwe centrum kosmicznych innowacji. Zespoły składające się z uczniów, nauczycieli, studentów i naukowców z Podkarpacia zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. Uczestnicy zawalczą o nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez organizatora i partnerów, a najlepsze koncepcje zostaną poddane ocenie międzynarodowego jury – mówi Kacper Moczarny, Specjalista ds. realizacji projektów w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Zobacz też: Grzyb gigant na Podkarpaciu! Niezwykły okaz ważył ponad 2 kg

Wydarzenie jest bezpłatne i każdy może wziąć w nim udział!

– Do uczestnictwa w hackathonie zapraszamy nie tylko zespoły, ale również pojedyncze osoby, które chcą spróbować swoich sił w międzynarodowym wydarzeniu. W ubiegłym tygodniu NASA opublikowała 23 wyzwania, z którymi mogą zmierzyć się uczestnicy. Dotyczą one m.in. zmian klimatu, ulepszania już istniejących aplikacji kosmicznych czy zaprojektowania systemu magazynowania energii zasilającego łazik. Rzeszowska edycja międzynarodowego wydarzenia wszechstronnie rozwinie potencjał uczniów i studentów z Podkarpacia jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki w naszym regionie – dodaje Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Autorzy najwyżej ocenionych rozwiązań z podkarpackiej edycji otrzymają cenne nagrody finansowe, zaproszenia na wakacyjne staże i spotkania z inżynierami oraz menadżerami z firm lotniczych i kosmicznych z całego kraju. Trzy koncepcje projektowe, wytypowane przez jury będą miały możliwość powalczyć o globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Organizatorem globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Podkarpackie Centrum Innowacji.

Gen. Bogusław Pacek: Zagrożenie bronią atomową nie było tak poważne od lat
Sonda
Studia - wolisz zajęcia zdalne czy stacjonarne?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki