Dołącz do watahy, bądź jednym z nas! - tak Straż Graniczna zachęca do wstąpienia w ich szeregi. W 2019 roku planowane jest przyjęcie 120 młodych adeptów. O szczegółach Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
>> Z obrotu wycofano popularny lek na katar. Sprawdź czy nie masz go w swojej apteczce!
Kto może pracować w SG? Kandydat musi spełnić wstępnie następujące warunki: nie ukończyć 35. roku życia, mieć wyłącznie obywatelstwo polskie, mieć nieposzlakowaną opinię, nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pracy w uzbrojonej formacji, być osobą komunikatywną, kreatywną w działaniu, zdyscyplinowaną oraz zainteresowaną stabilnymi warunkami pracy i szansą zawodowego rozwoju.
Polecany artykuł:
Jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne do Straży Granicznej? Rekrutacja będzie dwuetapowa: I etap to formalności związane z osobistym złożeniem wymaganych dokumentów i zaświadczeń, wstępną rozmową kwalifikacyjna, badaniami psychologicznymi i badaniami psychofizjologicznymi.
II etap obejmuje egzamin w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej ( w Lubaniu, Koszalinie lub Kętrzynie) , składający się z testu pisemnego z wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.
A jeśli jesteście zainteresowani taką służbą - zaglądnijcie na ich stronę. Tam znajdziecie szczegółowe informacje, jak zostać pogranicznikiem.
Artykuł był aktualizowany