CO ZA WIDOK

W Rudniku nad Sanem po raz 14 grają wiklinowe anioły

2023-12-17 11:15

Już po raz czternasty w Rudniku nad Sanem w centrum miasta stanęły trzy, ogromne wiklinowe anioły. Jeden z nich gra na skrzypcach, drugi na harfie, a trzeci na trąbce. Ta piękna, rudnicka tradycja z roku na rok budzi co raz to większy zachwyt wśród mieszkańców. Wszystkie rzeźby opierają się na metalowej konstrukcji i są oplecione wikliną. Na każdą z nich zużyto jej około 40 kilogramów, podarowanej przez lokalnych przedsiębiorców. Natomiast włosy aniołów zostały sprowadzone z Tajlandii. Anioły grają kolędy i pastorałki. Niezmiennie od lat zachwycają mieszkańców i turystów.

Podkarpackie. W Rudniku nad Sanem stanęły wiklinowe anioły

Od 14 grudnia 2023 r. w Rudniku nad Sanem - Polskiej Stolicy Wikliny -  znów stoją ogromne wiklinowe anioły. - Rozświetlone w porze wieczornej magicznie błyszczą wśród świątecznie ubranych choinek. Są wyjątkową i unikatową ozdobą, zwiastującą zbliżające się Boże Narodzenie. Umilają Mieszkańcom i Gościom przygotowania do Świąt. Tradycyjnie z nimi są robione rodzinne zdjęcia. Ponad dwumetrowe podświetlone rzeźby grają pastorałki i kolędy wprowadzając wyjątkowy klimat w mieście mówił Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta w Rudniku nad Sanem.

Niepowtarzalne anioły z wikliny zostały zaprojektowane na zamówienie burmistrza Rudnika nad Sanem Waldemara Grochowskiego przez Lucynę Zygmunt – sekretarz gminy. Wykonawcą tego dzieła jest Eugeniusz Waliłko. Anioły wieczorem rozświetlają centrum polskiej stolicy wikliny, a cały dzień słychać muzykę z ich trąbek. To największe wiklinowe ozdoby bożonarodzeniowe w Polsce! Warto odwiedzić Rudnik nad Sanem, nie tylko aby samemu obejrzeć anioły, ale również mnóstwo innych świątecznych rzeźb. W tym malutkim miasteczku na Podkarpaciu znajduje się wiele tematycznych projektów.

W Rudniku nad Sanem grają wiklinowe anioły

Znasz podkarpacką gwarę? Jest wciąż żywa!

Pytanie 1 z 15
Co oznacza słowo: Przycyndolić

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki