W środę na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie szpitala miejskiego w Rzeszowie Warchoł zaznaczył, że nie zarejestrował jeszcze swojego komitetu wyborczego, co ma nastąpić wkrótce. Podkreślił, że jest politykiem niezależnym i złożył legitymację Solidarnej Polski.
-Dlatego dziś występuje jako poseł, wiceminister sprawiedliwości i mieszkaniec Rzeszowa. Jednym z najważniejszych punktów mojego programu jest wspomaganie rzeszowskiej służby zdrowia – zadeklarował.
Polityk zauważył, że pandemia pokazała, że wszyscy wobec choroby są równi, a najważniejsze jest zdrowie i życie.
Czytaj też: TO JUŻ OFICJALNE! Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa. Wskazał następcę
- Chciałem pokazać projekt inwestycji, wpisany do Krajowego Planu Odbudowy, o wartości 800 mln zł, a dotyczy on budowy szpitala klinicznego, uniwersyteckiego w Świlczy k. Rzeszowa. Jako poseł z Rzeszowa i mieszkaniec Rzeszowa będę robił wszystko, żeby doprowadzić do powstania tego nowoczesnego centrum klinicznego. – zapowiedział polityk.
Zdaniem Warchoła powstanie centrum będzie dźwignią rozwoju służby zdrowia nie tylko Rzeszowa, ale całego Podkarpacia. „Jestem przekonany, że ta inwestycja zostanie szybko zrealizowana” - dodał. Wiceminister podziękował, obecnemu na konferencji b. prezydentowi Rzeszowa Tadeuszowi Ferencowi za wspierania służby zdrowia. Kandydat zaznaczył też w tym kontekście, że Rzeszów nie potrzebuje rewolucji, a „dobrą kontynuację”.
- Jako przyszły prezydent zapewnię dalszy, dynamiczny rozwój miasta, dalsze wspieranie służby zdrowia. Tym się różni kandydat partyjny od niepartyjnego, tym się różni kandydat bez legitymacji partyjnej od kandydata z legitymacją partyjną. Nie muszę słuchać niczyich poleceń, zaleceń, kierować się czyimiś opiniami, czekać na czyjeś ustalenia. – przekonywał.
Warchoł podkreślił, że jest niezależny i samodzielny w swoich decyzja. „Mam ten komfort, którego nie mają inni kandydaci posiadający legitymację partyjną” – mówił. Polityk powiedział, że złożył legitymację partyjną członka Solidarnej Polski 10 lutego, kiedy swoją rezygnację z urzędu ogłosił Ferenc. W ocenie Warchoła, legitymacja partyjna dla samorządowca jest tylko „kulą u nogi”. „Czyni człowieka niewolnikiem realizacji konkretnych zaleceń, oczekiwań partyjnych. Gospodarza miasta powinien być sprawnym menadżerem, samodzielnym i niezależnym” – mówił wiceminister.
Obecny na konferencji Ferenc w swoim wystąpieniu jeszcze raz poparł kandydaturę Warchoła. „Chciałbym, aby był prezydentem Rzeszowa. Z całą stanowczością zapewniam, że będzie on doskonałym prezydentem ” – dodał. Ferenc przypomniał, że to dzięki Warchołowi samorząd Rzeszowa odzyskał Zamek Lubomirskich, z którego wyprowadzić ma się miejscowy sąd okręgowy. Zgodnie z opublikowanym w ubiegły piątek rozporządzeniem premiera wybory odbędą się 9 maja.
Wśród osób, które do tej pory zgłosiły chęć kandydowania, są m.in. popierana przez PiS wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz b. poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski.