Dostałeś takiego smsa? Mogłeś paść ofiarą oszustów. Tak łatwo stracisz pieniądze!

i

Autor: Pixabay

695 997 997 to NUMER RATUNKOWY dla niedosłyszących i głuchoniemych

2020-03-16 15:40

A także dla innych osób, których niepełnosprawność utrudnia werbalny kontakt z policją – przypomina śląska policja. Ten specjalny numer alarmowy to nie nowość. Osoby niepełnosprawne mogą informować SMS-em policję o tym, że potrzebują pomocy. Szczególnie teraz, gdy może im być ona bardzo potrzebna.

Czyli: jesteś osobą z wymienionej wyżej grupy docelowej i potrzebujesz w swoim miejscu zamieszkania pomocy policji, to wysyłasz wiadomość tekstową z prośbą o pomoc. SMS odczytywany jest przez oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. – Wysyłając taki SMS, należy z grubsza napisać, jak pomoc jest potrzebna, a przede wszystkim podać adres zamieszkania. Gdy dyżurny oficer KWP dostanie taką wiadomość, to przekazuje jej treść do właściwej terytorialnie komendy i tamtejsi funkcjonariusze przejmują sprawę. Jeśli zachodzi taka konieczność, do dyżurny powiadamia inne służby ratunkowe – wyjaśnia asp.  sztab. Adam Jachmiczak z biura prasowego śląskiej policji.

Mundurowi z góry, i za naszym pośrednictwem, ostrzegają tych, którzy chcieliby sobie z tej formy komunikacji uczynić pole do „żartów”, że autorzy takich „dowcipów” lub fałszywych alarmów będą namierzeni i poniosą odpowiedzialność karną. Niech wiedzą, że nie ma czegoś takiego dla policja jak numer zastrzeżony. Po paru godzinach, albo i wcześniej, jego „dowcipkujący” właściciel może spodziewać się spotkania z policją. A później z sądem.

Tak policja chroni się przed koronawirusem. Instrukcja dla funkcjonariuszy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki