PGG to największy producent węgla w Polsce, kształtujący trendy cen węgla w kraju. We wrześniu Polska Grupa Górnicza podniosła ceny węgla, co przełożyło się na ceny innych producentów węgla oferowanego przez składy.
Cena węgla PGG: Ile kosztuje 1 tona?
We wrześniu PGG podniosło cenę węgla o 100 zł – od najtańszych miałów do najdroższego ekogroszku. Z końcem wakacji zakończyły się także w PGG letnie atrakcyjne promocje cenowe. Jak zapewnia spółka, mimo to ceny węgla opałowego w e-sklepie PGG wciąż należą do najniższych na polskim rynku.
Z porównania cen węgla wynika, że na początku września sortymenty grube (orzech i kostka ) w PGG S.A. kosztują od 1200 zł/t do 1370 zł/t, podczas gdy u innych producentów, uwzględniając koszty transportu, ich cena oscyluje przeciętnie w okolicach 1600 zł/t.
Za ekogroszek luzem zapłacić trzeba w PGG S.A. 1500 zł/t, podczas gdy u innych producentów ponad 1800 zł/t.
Uwzględniając poziomy cen węgla opałowego z importu, koszty transportu do składów oraz marżę pośredników, sortymenty z PGG SA cechują się atrakcyjną ceną za węgiel o wysokiej i gwarantowanej jakości.
Jak kupić węgiel od PGG
Polska Grupa Górnicza udostępnia klientom indywidualnym możliwość zakupu węgla wyłącznie przez sklep internetowy. Zapewnia, że ceny są takie same jak w kopalniach.
Spółka w dalszym ciągu gwarantuje klientom, że nie poniosą kosztu transportu węgla kupionego w e-sklepie z kopalni do składu Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Wyjątkiem jest ekogroszek workowany, który dostarczane jest kurierem na paletach wprost do domu odbiorcy.
Towar wystawiany jest na półkę sklepową w dni robocze dwukrotnie: o godzinie 8.00 oraz o 15.00 i pozostaje dostępny dla kupujących aż do wyczerpania zapasów.
Dodatkowo w niektóre dni sierpnia o godz. 10 rano w e-sklepie wystawiane są zapasy węgli dostępnych w określonych składach KDW w ramach wyprzedaży stanów magazynowych.
W całym kraju działają już obecnie 194 firmowe punkty KDW PGG S.A., skąd klienci mogą odebrać zakupiony węgiel w gwarantowanej cenie. Kupujący oszczędzają w ten sposób przeciętnie 230 zł/t, bo tyle wynosi obecnie średnio koszt przewozu węgla na rynku usług transportowych w Polsce.