Stadion będzie budować Centrum Przedsiębiorczości. Miasto zdecydowało się aportem przekazać teren spółce ze względów technicznych i finansowych. Procedury będą trwały trzy miesiące. W tym czasie działka na której w tej chwili stoi kompleks sportowy zostanie na nowo podzielona geodezyjnie. Miasto planuje też przeanalizować jak zmodernizować i przearanżować sąsiadujący z boiskiem treningowym budynek. Docelowo będą się tam mieściły biura i siedziba klubu.
- Analizujemy możliwość rozbudowy obiektu sąsiadującego, należącego do MORiS-u. Po to aby powstała nowa przestrzeń, nowe piętro, gdzie mógłby swoją siedzibę znaleźć klub RUCH S.A.. Przestrzeń wygospodarowaną z tego nowego budynku można przeznaczyć na cele komercyjne, restaurację klubową czy siłownię - mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.
Przebudowa i skomercjalizowanie pomieszczeń stadionu ma spowodować, że obiekt będzie żył i zarabiał nie tylko w dni meczowe. Skorzysta też na tym klub, który nadal będzie mógł korzystać z siedziby i stadionu na preferencyjnych warunkach.
Zobacz też: To tu zaczynał Kuba: Truskolasy, piłkarskie serce Polski [WIDEO]
Dla chorzowskiego RUCH-u to bardzo dobra wiadomość, bo obecny stadion nie spełnia wymogów licencyjnych dla ekstraklasy.
- Nie musimy się przekonywać, że jest to dziś konieczność. A poza tym mieszkańcy, kibice zasługują na nowoczesny, funkcjonalny obiekt, który będzie spełniał kryteria XXI wieku - mówi Jan Chrapek, prezez zarządu klubu RUCH Chorzów.
Przetarg na budowę obiektu zostanie ogłoszony w sierpniu 2019 roku. Jeśli wszystko pójdzie z planem, obiekt na 16 tys. widzów będzie gotowy w 2022 roku.
Posłuchaj materiału: