Sezon pielgrzymkowy w Polsce
Pielgrzymi w Polsce coraz chętniej decydują się na swego rodzaju wyzwania i chcą próbować nowych rzeczy. Właśnie dlatego można zauważyć wzrost zainteresowania pielgrzymkami alternatywnymi. O czym jednak konkretnie mowa?
Pielgrzymki nie tylko na nogach
Choć pielgrzymki kojarzą się z pokonywaniem trasy pieszo, coraz częściej można zauważyć, że wierni decydują się między innymi na dotarcie do celu na rowerze lub na rolkach. To jednak niejedyne formy wykorzystywanego transportu.
Pielgrzymka kajakowa
Kajakowe spływy pielgrzymkowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Wierni chętnie zapisują się na takie podróże, a w ostatnim czasie odbyła się m.in. XIII Pielgrzymka Kajakowa z Mrągowa do Świętej Lipki - chętnych nie brakowało!
Pielgrzymka ekstremalna
Pielgrzymka ekstremalna, a w zasadzie Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyjątkowe wydarzenie religijne zainicjowane przez księdza Jacka Stryczka w 2009 roku, aby spróbować nowatorskiego typu duchowości oraz innego przeżywania drogi krzyżowej. Nie jest to co prawda zorganizowana pielgrzymka, lecz praktyka religijna, która dla wiernych jest swego rodzaju wyzwaniem.
Pielgrzymki w intencji trzeźwości
Mało kto o tym wie, lecz w Polsce odbywają się także pielgrzymki w intencji trzeźwości. Jej uczestnicy modlą się o trzeźwość Polaków i chcą propagować zdrowy styl życia bez używek.
Pielgrzymki studenckie
Na terenie Polski odbywają się także pielgrzymki studenckie. Młode osoby wierzące mogą więc wziąć w niej udział i zyskać wiele nowych znajomości.
Ile kosztuje pielgrzymka?
Koszt pielgrzymki uzależniony jest od wielu czynników, lecz jeśli mowa o tradycyjnej formie, czyli o pielgrzymce pieszej, zazwyczaj cena oscyluje od 100 do 300 zł.