Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Politechnika Śląska
Największym sukcesem jeżeli chodzi o nasze województwo jest pozycja Politechniki Śląskiej, która znalazła się na 4. miejscu wśród uczelni technicznych oraz na 9. miejscu wśród wszystkich szkół wyższych w Polsce. Tym samym Politechnika Śląska znajduje się najwyżej w zestawieniu wszystkich szkół wyższych na Śląsku.
Sesja już niedługo! Gdzie można pouczyć się w ciszy i spokoju na Śląsku? Sprawdźcie! [GALERIA]
To znaczny skok, bowiem w ubiegłym roku Politechnika Śląska plasowała się na 13. miejscu, a dwa lata temu na 19. Uczelnia dzięki temu uzyskała także nagrodę specjalną – AWANS 2018.
– Tak wysokie miejsce Politechniki Śląskiej w najważniejszym rankingu szkół wyższych w Polsce to wielki sukces i efekt wytężonej pracy całego środowiska akademickiego naszej uczelni oraz powód do dumy dla wszystkich naszych pracowników i studentów. Z pewnością będziemy nadal dynamicznie się rozwijać, wykorzystując nasz olbrzymi potencjał naukowy i dydaktyczny – mówi prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018. Jak poradziły sobie inne uczelnie z woj. śląskiego? Uniwersytet Śląski, AWF w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
A jak w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018 wypadły inne szkoły z naszego regionu? Uniwersytet Śląski znalazł się na 21. miejscu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na 24., Politechnika Częstochowska na 36., zaś Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na 50. miejscu wśród Uczelni Akademickich w Polsce.
Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach ex aequo z AWF z Gdańska i Krakowa zajęła pierwsze miejsce na najlepszy AWF w kraju.
Po tych kierunkach studiów bez problemu znajdziesz pracę na Śląsku! [TOP 10]
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy publikowany jest już po raz 19. Ranking uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, publikacje, a także innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jego metodologię opracowuje kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.