Śląscy łowcy głów zatrzymali zabójcę

i

Autor: Policja Śląska, Materiały prasowe Śląscy łowcy głów zatrzymali zabójcę w Holandii

Katowice. Skazany za zabójstwo uciekł. Wytropili go w Holandii śląscy łowcy głów

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali 49-letniego zabójcę poszukiwanego listem gończym. Za mężczyzną wydano również Europejski Nakaz Aresztowania. Zabójca ukrywał się bowiem w Holandii, ale wpadł w Piotrkowie, gdzie przyjechał na kilka dni...

Katowice. Skazany za zabójstwo uciekł. Wytropili go w Holandii śląscy łowcy głów

49-latek był skazany prawomocnym wyrokiem na karę 25 lat więzienia za zabójstwo kobiety na tle rabunkowym. Po odbyciu większości kary został warunkowo zwolniony.

Super Raport - wydanie specjalne 07.03

Nie dotrzymał jednak ustaleń warunkowego zwolnienia. Sąd Okręgowy w Opolu wydał za nim w kwietniu 2021 roku list gończy, by na powrót osadzić go w więzieniu. Sprawę początkowo prowadzili piekarscy kryminalni, jednak w styczniu tego roku przejęli ją śląscy łowcy głów. 

Śledź relację z wojny na żywo: WOJNA NA UKRAINIE: 8.03.2022. Gigantyczne straty Rosji. Putin się WŚCIEKNIE. Kolejny generał przegrał bitwę z Ukraińcami [Relacja z wojny, 8 marca 2022]

Jak ustalili śledczy, mężczyzna uciekł do Holandii. W związku z tym sąd wydał również za mężczyzną europejski nakaz aresztowania.

- Śląscy kryminalni wytropili go jednak ostatecznie w Polsce. Ustalili, że przyjechał na kilka dni do Piotrkowa Trybunalskiego. Podczas zatrzymania, w mieszkaniu, w którym się ukrywał, nie stawiał oporu, był bowiem kompletnie zaskoczony tym, że go odnaleziono- informuje śląska policja.

Mężczyzna został osadzony w areszcie, skąd trafi do docelowej jednostki penitencjarnej, w której odbędzie pozostałą część kary z zasądzonych mu 25 lat więzienia.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskich policjantów?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki