Policja podsumowała pierwszy dzień ogólnopolskiego lockdownu

i

Autor: KGP Policja podsumowała pierwszy dzień ogólnopolskiego lockdownu

Koronawirus w Polsce. Antyszczepionkowcy w policji! Nie chcą szczepionki na COVID-19. "Roi się od teorii spiskowych"

2021-03-25 9:38

Koronawirus w Polsce. Pandemia szaleje, a policjanci nie chcą przyjmować szczepionki na COVID-19. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że co trzeci funkcjonariusz nie chce się szczepić. Na policyjnych forach aż roi się od teorii spiskowych, wśród których pojawia się nawet teza, że "ludzie po tej szczepionce umierają". Dane są zatrważające.

Wśród polskich policjantów są antyszczepionkowcy, którzy nie chcą przyjąć szczepionki na COVID-19, a na policyjnych forach dzielą się teoriami spiskowymi, wskazując między innymi na to, że "po tej szczepionce ludzie umierają". Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że 40 procent (co trzeci policjant) funkcjonariuszy z kraju zrezygnowało ze szczepienia przeciwko COVID-19. "To, co chcą nam podać, to nie szczepionka tylko eksperymentalny preparat genowy, przeczytajcie o tym bardzo dokładnie", napisał na forum jeden z mundurowych. Główne oskarżenia padają na AstraZenecę, a "GW" podkreśla, że szczepienia w policji to "edukacyjna porażka". "Na blisko 93 tys. policjantów z całego kraju chęć zaszczepienia wyraziło jedynie 57 tys. osób, czyli ok. 60 proc.", czytamy. 

Koronawirus w Polsce. Antyszczepionkowcy w policji 

"Jeśli ludzie wycofują się ze szczepienia, bo wierzą w doniesienia o śmiertelnych skutkach szczepionki, nie pozostaje nam nic innego, jak po raz kolejny tłumaczyć, edukować i przypominać. Mamy ewidentne dowody na to, że szczepionka AstraZeneki jest bezpieczna i nie ma związku między jej podaniem a zgonami, o których ostatnio informowały media", mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". W policji frekwencja jest gorsza niż u nauczycieli, którzy też w pewnej części sceptycznie podchodzili do szczepień. Co na to Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji? Twierdzi, że niska frekwencja wynika z tego, że część policjantów przeszła już COVID-19 i wolą "dłużej odczekać" do szczepienia po przebytej chorobie. "Deklaruje też, że wszyscy chętni policjanci mają być zaszczepieni do końca kwietnia. I zapewnia, że szczepienia w policji, pozostaną dobrowolne", pisze "Wyborcza". 

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają