Pod koniec października Jurek Owsiak wystosował apel, aby nie przeznaczać łóżek z innych oddziałów zakupionych przez WOŚP dla chorych na COVID-19. - Jeszcze kilka tygodni temu walczyliśmy z tym i mówiliśmy - starajcie się tego nie demontować, z takim trudem to wszystko powstało, te stanowiska geriatryczne, te stanowiska psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej. To oddziały, które mają nasz sprzęt, które mimo pandemii nadal ciężko pracują. Tam także są pacjenci! - pisał Owsiak w kontekście przenoszenia łóżek z oddziałów psychiatrii dziecięcej na oddziały covidowe. I dodał, że fundacja jest gotowa zakupić łóżka dla chorych na COVID-19.
Kluski śląskie wśród najlepszych w Polsce. Niezwykłe wyróżnienie!
- Jeżeli Państwo macie odgórne polecenie, żeby stworzyć taki oddział, proszę nas zawiadomić, ile łóżek trzeba kupić i my je kupujemy - dodał Jurek Owsiak. Akcja zaczęła nabierać rozpędu. Po pomoc zgłosiło się bardzo wiele placówek. Ostatecznie zamówiono aż 1300 łóżek. Pierwsze z nich powędrowały do placówek w Warszawie i Sochaczewie. - Łóżka zamówiliśmy w trzech fabrykach produkujących je w Polsce, a wartość całego zamówienia to 11 410 164 zł. Łóżka zostaną rozwiezione do ok. 70 szpitali na terenie całego kraju - napisał w jednym z postów Jurek Owsiak.
Sosnowiec. Damski bokser uprawiał konopie. Zdradził go zapach
Dar od fundacji WOŚP dociera do kolejnych placówek. Łóżka trafiły m.in. do placówki w Knurowie. - Otrzymaliśmy 10 łóżek do intensywnej terapii, które od razu zgodnie z przeznaczeniem i wymogami Fundacji zostały przekazane na oddział zajmujący się pacjentami covidowymi. W imieniu całego personelu Szpitala w Knurowie dziękujemy serdecznie Fundacji WOŚP za wsparcie i szybkie przekazanie sprzętu - czytamy na profilu społecznościowym szpitala na Facebooku. Wkrótce zostaną przekazane m.in. lecznicy w Gliwicach.
WOŚP pomaga od początku pandemii - do szpitali trafił sprzęt o wartości niemal 50 milionów złotych, m.in.: 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych) i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Do szpitali trafił również sprzęt o wartości 2.503.078,54 zł, który przekazały fundacji firmy medyczne i nie tylko, m.in. 30 pomp infuzyjnych objętościowych, 25 zestawów USG czy 3 tys. masek sportowych, które po prostym dostosowaniu mogą być wykorzystywane jako wielorazowe maski ochronne.
Stał w nocy koło cmentarza. Mroczna prawda wyszła na jaw