Ksiądz Dymek zostanie pochowany ze wszystkimi honorami. Uroczystości pogrzebowe będą trwać dwa dni

i

Autor: Shutterstock, Kuria Metropolitalna w Częstochowie, Przemysław Gluma Super Express

Parafianie pożegnają zamordowanego proboszcza

Ksiądz Dymek zostanie pochowany ze wszystkimi honorami. Uroczystości pogrzebowe będą trwać dwa dni

Pogrążony w żałobie Kłobuck, pożegna swojego ukochanego proboszcza. Ks. Grzegorz Dymek został brutalnie zamordowany, do tej okropnej zbrodni przyznał się były policjant. Duchowny zostanie pochowany ze wszystkimi honorami, a uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni.

Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło w czwartek, 13 lutego. 58-letni proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Kłobucku został zamordowany na plebani. Do zbrodni przyznał się Tomasz J., były policjant. Według wstępnej opinii biegłych, proboszcz został uduszony.

Ks. Grzegorz Dymek w parafii w Kłobucku służył od jej powstania w 1998 r. To on budował kościół, wcześniej msze odbywały się w baraku.

Czytaj także: Mieszkańcy wstrząśnięci śmiercią księdza. Na miejscu zbrodni palą znicze

Teraz parafianie odprowadzą duchownego w ostatnią drogę. Uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni. Będzie im przewodniczył arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski.

W czwartek, 20 lutego, w kłobuckiej parafii ks. Grzegorza, odprawiona zostanie msza święta żałobna. Rozpocznie się ona o godz. 19.30. Następnego dnia, w piątek, o godz. 11 odbędzie się pogrzeb proboszcza. Zostanie on pochowany na miejscowym cmentarzu.

"Miłosierny Boże spraw, aby Twój sługa, prezbiter Grzegorz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale"- napisała Archidiecezja Częstochowska na nekrologu duchownego.

Były policjant zabił księdza. Parafianie płaczą
Super Express Google News
Autor:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki