Oferta nie jest niczym nowym. W przeszłości, jeszcze za czasów KZK GOP, również prowadzono podobne badania. Osoba, która chce pracować dla ZTM przy liczeniu pasażerów musi wykazać się dyspozycyjnością i sumiennością, albowiem wyniki badań posłużą do wprowadzania modyfikacji w rozkładzie jazdy.
Zadaniem osoby liczącej będzie odnotowanie liczby pasażerów wsiadających na każdym przystanku linii autobusowej i tramwajowej na całej jej długości. Zatrudnieni studenci i uczniowie będą mieli wyznaczoną linię, którą będą się poruszać. Muszą posiadać przy sobie ważny bilet uprawniający do korzystania z możliwości przejazdu. Należy dodać, że liczenie pasażerów może odbywać się o bardzo różnych porach - od 4 nad ranem do późnych godzin wieczornych - informuje Anna Koteras z Biura Prasowego ZTM.
Polecany artykuł:
Ile można zarobić? To pozostaje tajemnicą, ale wiadomo, że stawka godzinowa jest wyższa od minimalnej. ZTM nie gwarantuje zwrotu kosztów dojazdu do pracy ani zniżek na bilety komunikacji miejskiej.
Czytaj także: Fiskus rozliczy za nas podatek. Platforma "Twój e-PIT" dostępna już od piątku!
Badania rozpoczną się 2 marca. Pomiary będą odbywać się we wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Do 20 lutego można wysyłać swoje zgłoszenie.