Jak napisać list motywacyjny?

i

Autor: pixabay.com/JESHOOTS-com Jak napisać list motywacyjny?

List motywacyjny - jak go napisać?

2019-03-04 12:34

List motywacyjny podobnie jak życiorys, należy do najczęściej przesyłanych dokumentów w momencie starania się o wymarzoną posadę. Jakie elementy powinien zawierać, żeby sprawić dobre wrażenie na osobach rekrutujących?

Jak zrobić dobre wrażenie

W procesie poszukiwania zatrudnienia bardzo często korzysta się z zasobów Internetu. Przeglądając oferty pracy na różnorodnych portalach o tej tematyce, na przykład Pracuj.pl, natknąć można się na setki ogłoszeń różnych firm. Pracodawca zwykle wprost zaznacza jakich dokumentów w procesie rekrutacji potrzebuje. Jeśli na stanowisko, o które się ubiegamy, wymagany jest list motywacyjny, należy starannie przygotować się do jego sporządzenia. Warto poświęcić więcej czasu i przygotować to według konkretnych reguł, co możne znacząco wpłynąć na zrobienie dobrego wrażenia, które może okazać się kluczem w osiągnięciu sukcesu.

Warto napisać coś oryginalnego!

i

Autor: pixabay.com/JESHOOTS-com Warto napisać coś oryginalnego!

Jak poprawnie przygotować list motywacyjny

Poprawnie napisany list motywacyjny powinien zostać spersonalizowany do konkretnej osoby. Może być to na przykład dyrektor lub też kierownik działu, w którym chce się pracować. Zdarza się, że w pośpiechu kopiuje się informacje z innych dokumentów i wysyła list motywacyjny do niewłaściwej firmy. Taka pomyłka sprawi, że kandydat zostanie odrzucony już na samym starcie. Warto więc tworzyć dokumenty dokładnie, poświęcając na to swój czas.

Należy zaznaczyć dlaczego właściwie staramy się o pracę w danej firmie. Wykazać się wiedzą o interesującym nas przedsiębiorstwie. Podkreślić to, że jest rozwojowa i zależy nam na identyfikacji z nią. Później następuje czas, aby przedstawić swoją kandydaturę. W tym miejscu trzeba przekonać pracodawcę, że jest się właściwą osobą na dane stanowisko. Nie można powielać informacji zawartych już w CV. Zamiast opisywać cechy, takie jak pracowitość czy sumienność, zdecydowanie lepiej posłużyć się przykładami z własnego życia. Poinformować o swoich osobistych sukcesach zawodowych, projektach, w których brało się udział i doświadczeniach z poprzednich miejsc pracy.

Wyraź swoją chęć na możliwość spotkania!

i

Autor: pixabay.com/rawpixel Wyraź swoją chęć na możliwość spotkania!

Na koniec należy wyrazić swoją chęć na możliwość spotkania z potencjalnym pracodawcą, na którym osobiście można będzie przedstawić swoją kandydaturę oraz predyspozycje do zajęcia wymarzonego stanowiska.

Ważne by pamiętać o tym, że schematyczne listy motywacyjne mogą budzić niesmak u potencjalnego pracodawcy. Prawdopodobnie otrzyma on bowiem dużą ilość podobnych dokumentów. Dlatego jest tak istotne by treść była przekonująca, wiarygodna i odnosiła się do własnych, indywidualnych doświadczeń.

Artykuł sponsorowany


 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki