- Ministerstwo Sprawiedliwości chce doprowadzić do zmiany przepisów w tym zakresie. Już w pierwszej tarczy antykryzysowej pojawił się przepis dotyczący lekarzy i personelu medycznego, który mówi o stosowaniu środka zapobiegawczego przez prokuratora bądź przez sąd, jeżeli są podejmowane działania podyktowane mową nienawiści. Celem przepisu jest ochrona osób, których dotyka hejt - stwierdził Wójcik.
Zastępca Ziobry zapowiedział, że przy najbliższej nowelizacji ustawy, istniejący przepis zostanie rozszerzony na wszystkie grupy zawodowe. - Prace Ministerstwa Sprawiedliwości idą w kierunku ochrony wszystkich osób, które mogą ucierpieć z powodu stosowania wobec nich mowy nienawiści ze względu na to, że są lub mogą być zarażone koronawirusem. Środek zapobiegawczy polega na zakazie zbliżenia się, zakazie kontaktu z osobą pokrzywdzoną bądź umieszczania określonych treści w internecie - dodał Wójcik.
Ministerstwo sprawiedliwości walczy z hejtem
2020-05-18
23:36
Nie ma zgody na hejt! To słowa wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika podczas poniedziałkowej konferencji w Katowicach. Wkrótce powstaną przepisy, które mają chronić osoby dotknięte hejtem, nie tylko lekarzy i personel medyczny, ale między innymi również górników.