pielgrzymka parlamentarzystów_Jasna Góra_Elżbieta Witek

i

Autor: Sejm/Twitter

Na Jasnej Górze podziękowali, pomodlili się i naładowali akumulatory

2020-02-02 18:17

Przyjeżdżam od 1997 roku, ale już wcześniej pielgrzymki parlamentarzystów były organizowane na Jasną Górę – powiedział Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Był jednym z 70 posłów, senatorów i eurodeputowanych uczestniczących (2 lutego) w 31. Pielgrzymce Parlamentarzystów Polskich na Jasną Górę.

Niedziela była Świętem Ofiarowania Pańskiego, zwanego również świętem Matki Boskiej Gromnicznej. „To jest dla mnie wyjątkowy dzień dzisiaj, wyjątkowa okoliczność dlatego, że my, jako parlamentarzyści i ja, jako marszałek Sejmu, czuję na sobie olbrzymią odpowiedzialność za sprawy, które podejmujemy każdego dnia, bo to jest służba w interesie Ojczyzny i w interesie narodu - mówi marszałek Elżbieta Witek w rozmowie z mediami jasnogórskimi” – czytamy w komunikacie prasowym ojców paulinów. Parlamentarzyści-pątnicy rozpoczęli pielgrzymkę od spotkania w Kaplicy Różańcowej. – Dzisiaj w konferencji przed Mszą będę mówił o kompromisie w polityce, a także o etycznych granicach kompromisu, bo nie wszystko da się załatwić tą metodą – mówił do polityków ks. Piotr Burgoński, duszpasterz parlamentarzystów polskich.

„Ten rok obecny, który jest dla nas bardzo ważny, dla naszej Ojczyzny – wybory prezydenckie, więc są to intencje, w których będziemy się modlić. A każdy z nas przywozi również swoje intencje, za rodzinę, za wnuki, jak w moim przypadku, za siebie. Przyjeżdżamy na Jasną Górę podziękować, pomodlić się i naładować akumulatory” – tłumaczył wiceminister w Szwed. Homilię do pątników-polityków wygłosił metropolita częstochowski. - Trzeba nam na nowo rozpocząć batalię zmagań kulturowych, aby demaskować niebezpieczeństwa pogańskich i ateistycznych zamierzeń, sprzeciwiających się Ewangelii życia – podkreślił abp Wacław Depo. Najwięcej pielgrzymek na Jasną Górę przybywa w sierpniu, ok. 40. W Polsce jest 95 miejsc pielgrzymowania. Jasna Góra jest najbardziej znanym, numerem jeden na pielgrzymkowej mapie. Wierni pielgrzymują także m.in. do Piekar Śląskich, Lichenia, i Kalwarii Zebrzydowskiej. W pierwszej (udokumentowanej) pielgrzymce na Jasną górę (w 1626 r.) szli pątnicy z Gliwic w podzięce za uratowanie miasta przed wojskami duńskimi.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają