nie żądlę

i

Autor: Agnieszka Kucjas nie żądlę

Na terenie Uniwersytetu Śląskiego stanął domek dla owadów [AUDIO]

2018-10-28 10:25

To kolejna odsłona akcji "Nie żądlę - zapylam". Celem kampanii jest edukacja poświęcona roli dzikich i udomowionych owadów zapylających w ekosystemie. Uczelnia rozpoczęła pomoc miejskim zapylaczom od zamontowania na dachu wydziału prawa i administracji UŚ sześciu uli.

Owady zyskały hotel w którym mogą przezimować. Kampania edukacyjna „Nie żądlę – zapylam” to wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym, adresowanych do władz samorządowych dzieci i młodzieży szkolnej, a także dorosłych mieszkańców województwa śląskiego.

Projekt prowadzony jest przez Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego wraz z zespołem naukowców Katedry Fizjologii Zwierząt i Ekotoksykologii Uniwersytetu Śląskiego. W ramach Projektu podjęto współpracę z Fundacją Park Śląski.

Projekt współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

„Jeśli z ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia, nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” – powiedział Albert Einstein. Słynny naukowiec wypowiedział je co prawda w poprzednim stuleciu, ale nadal są aktualne. Jeśli nie podejmiemy działań, które pomogą ratować pszczoły przez masowym wymieraniem cały świat stanie w obliczu ogromnego kryzysu.

Posłuchaj dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszego ekosystemu:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki