Największe zmiany szykują się dla mieszkańców Sosnowca, powody do zadowolenia mają mieszkańcy Kazimierza Górniczego, którzy doczekali się wydłużenia linii 815 i 835.
Linia nr 815, przez cały tydzień będzie kursować od zajezdni w Zagórzu ulicami: Lenartowicza, Szenwalda, Główną, Armii Krajowej, Maczkowską, aż do ulicy Starzyńskiego. Powrót odbywać się będzie ulicami: Gałczyńskiego, gen. Waltera-Jankego, Metalową, Starzyńskiego, Armii Krajowej, Główną, Szenwalda, aż do włączenia się na obecną trasę na ulicy Lenartowicza.
Na ul. Starzyńskiego przed skrzyżowaniem z ul. Gałczyńskiego uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Ostrowy Górnicze Pomnik”, na którym autobusy tej linii odbywać będą swoje postoje eksploatacyjne.
Na linii autobusowej nr 835 również nastąpi zmiana trasy. Po obsłudze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej autobusy pojadą ulicami Dobrzańskiego-Hubala, Wileńską, Maczkowską, Krakowską, aż do pętli autobusowej znajdującej się na ul. Kadłubka. Tym samym, wyłączone z obsługi zostaną fragmenty ulic: 11 Listopada, Braci Mieroszewskich i Lenartowicza, wraz z obsługą przystanków: „Zagórze Pekin”, „Zagórze Osiedle”, „Zagórze Mec”, „Zagórze Lenartowicza” oraz „Zagórze Zajezdnia”.
KZK GOP: Nowy rozkład i nowe trasy
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 18 zakłada włączenie do obsługi Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Sosnowcu poprzez skierowanie trasy od ronda Żołnierzy Wyklętych ulicami przez KSSE oraz ul. Jedności, aż do włączenia się na obecną trasę przejazdu, na ul. 11 Listopada.
Dla wybranych kursów linii autobusowej nr 28 w ciągu całego tygodnia włączona zostanie obsługa Starych Maczek, w miejsce zlikwidowanych kursów linii nr 622 w tej dzielnicy Sosnowca.
Autobusy nr 159 pojadą natomiast objazdem. Po obsłudze przystanku „Wilcza Skrzyżowanie”, pojadą w kierunku Leboszowic kursować będą ulicami: Karola Miarki, Rybnicką, Gliwicką (z obsługą przystanków „Pilchowice Gliwicka” i „Pilchowice Spółdzielnia Rolnicza”), Powstańców Śląskich, a następnie włączy się na rozkładową trasę. Autobusy nie będą obsługiwały przystanków „Pilchowice Dolnej Wsi” i „Pilchowice Ośrodek Zdrowia”.
Linia autobusowa nr 188 przejmie zadania dotychczasowej linii autobusowej nr 299 z jednoczesną modyfikacją trasy, która po zmianie przebiegać będzie od zajezdni w Zagórzu następującymi ulicami: Lenartowicza, Paderewskiego, Rydza-Śmigłego, Braci Mieroszewskich, Dworską, Zuzanny, Północną, Okrzei, Staszica, Narutowicza, 1 Maja, Sienkiewicza, 3 Maja i Wawel. Szczegóły dotyczące przystanków, które będą obsługiwane można znaleźć na stronie internetowej rozkładów jazdy.
Na linii autobusowej nr 194, w dni robocze wprowadzona zostanie zmiana trasy przejazdu. Przystanek autobusowy „Szczygłowice Kopalnia” zostanie włączony do obsługi kursu odjeżdżającego z „Leszczyny Czereśniowa” o godz. 15:45, w związku z czym odjazd z przystanku początkowego zostanie przyśpieszony o 4 minuty. Ponadto, kurs odjeżdżający o godzinie 17:09 z przystanku „Gliwice Zajezdnia” zostanie opóźniony o 5 minut.
Rozkład jazdy linii autobusowej nr 220 na dni robocze zakłada w trzech parach kursów, które aktualnie dojeżdżają do Maczek, skrócenie trasy do osiedla Juliusz w Sosnowcu Porąbce.Linia autobusowa nr 299 przestaje kursować.
Na linii autobusowej nr 606, w dni robocze zostanie przyśpieszony przyjazd na przystanek „Dąbrowa Górnicza Błędów Szkoła” z godz. 07:55 na godz. 07:42.Rozkład jazdy linii autobusowej nr 622, w ciągu całego tygodnia zakłada ograniczenie kursów na trasie: Maczki – Kazimierz Górniczy Kopalnia – Pogoń Stawowa. Obsługę Maczek, Ostrów Górniczych i Kazimierza Górniczego przejmą tym samym linie autobusowe nr 815 i 835.
Dla linii autobusowych nr 672 i 674 (w kierunku Giszowca) wprowadza się tymczasową trasę objazdową. Po obsłudze przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy” (stanowisko przy ul. Lotnisko) autobusy skierują się ulicami: Lotnisko, Francuską, wjazd na Aleję Górnośląską, aż do włączenia się na swoją rozkładową trasę przejazdu.
Na linii autobusowej nr 735, w rozkładzie jazdy na dni robocze zostanie zawieszony kurs o godzinie 23:02 z „Tarnowskie Góry Dworzec” do Bytomia, przy jednoczesnym uruchomieniu nowego kursu na tej samej trasie o godz. 06:42, z przyjazdem do „Bytom Dworzec” o godz. 07:34.
Dla linii autobusowej nr 750 w ciągu całego tygodnia pierwszy kurs odjeżdżający z przystanku Bytom Dworzec zostanie opóźniony o pięć minut (z godz. 08:05 na 08:10).
Źródło: KZK GOP