Prof. Leszek Miszczyk zginął w wypadku drogowym. Tak doszło do tragedii
Wypadek miał miejsce 11 maja rano na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach. Najpierw doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. W wyniku zdarzenia ucierpiała kobieta i 9-letnie dziecko. Na drodze powstał duży zator. Prof. Miszczyk jechał swoim motocyklem w kierunku Piekar Śląskich. Niestety, doszło do kolejnego wypadku, tym razem z jego udziałem. Jednoślad, którym jechał wybitny onkolog, wpadł pod samochód. Prof. Leszek Miszczyk zmarł. Miał 56 lat. Prokuratura bada przyczyny i szczegółowe okoliczności śmierci profesora.
Poniżej w naszej galerii szczegółowa rekonstrukcja wypadku na DK 88 w Gliwicach [ZDJĘCIA]
Pogrzeb prof. Leszka Miszczyka. Podano datę
Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach, gdzie profesor Miszczuk pracował przez lata. podało dokładne informacje co do pogrzebu onkologa. - Pogrzeb Pana Profesora odbędzie się 15 maja 2021 r. (sobota) o godz. 11:30 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Wilczy (ul. Miarki 133, Wilcza) - czytamy na stronie placówki. Ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa w Polsce uroczystość odbędzie się w reżimie sanitarnym.
Czytaj również: Poruszający wpis córki pacjentki profesora Miszczyka. Łzy spływają po policzkach. "Inni skreślili moją mamę"
Profesor Leszek Miszczyk. Kim był?
Prof. dr hab. n. med. Leszek Miszczyk urodził się 17 sierpnia 1965 roku w Gliwicach. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Od 1990 roku, kiedy skończył tę uczelnię, aż do śmierci pracował w gliwickim oddziale Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym. Przeszedł długą drogę od asystenta naukowo-badawczego do profesora.
Zobacz także: Rafał Wojaczek uściskał matkę. Wiedziała, że to ostatnie spotkanie. Jego ciało znaleziono w hotelu
W 1996 roku uzyskał specjalizację z radioterapii onkologicznej, od 1998 do 2011 roku pełnił funkcję zastępcy kierownika Zakładu Radioterapii, a od 2011 roku kierował Zakładem Radioterapii. W latach 2010-2015 był zastępcą dyrektora ds. klinicznych gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii, a w latach 2015-2016 pełnił obowiązki dyrektora.Był członkiem kilku towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (PTRO) i Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (ESTRO). Autor wielu publikacji naukowych i laureat kilku prestiżowych nagród. W chwili śmierci miał 56 lat.