Wizja lokalna rarazie jest niemożliwa

Prokuratura wszczęła śledztwo po wstrząsie w kopalni Rydułtowy

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w KWK ROW Ruch Rydułtowy. Podczas wstrząsu w kopalni pod ziemią w rejonie wstrząsu znajdowało się 78 osób. 76 zostało ewakuowanych. Niestety, w wyniku tego zdarzenia zmarł 41-górnik, drugi poszukiwany przeżył w ekstremalnych warunkach 50 godzin pod ziemią.

Prokuratura wszczęła śledztwo po wstrząsie w kopalni Rydułtowy

12 lipca Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 11 lipca w Rydułtowach zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, mające postać wstrząsu wysokoenergetycznego na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Rydułtowy” przy ul. Leona 2. W wyniku tego wstrząsu śmierć poniosła jedna osoba, a 17 innych doznało uszczerbku na zdrowiu.

W poniedziałek, 15 lipca odbyła się sekcja zwłok 41-letniego górnika. Na razie jednak nie jest możliwe przeprowadzenie wizji lokalnej pod ziemią z powodu tąpań oraz panujące w rejonie podwyższone zagrożenie metanowe i klimatyczne.

Decyzja ta została podjęta przez specjalny zespół ds. zagrożeń naturalnych. Zespół poszerzono o specjalistów z zakresu zagrożeń tąpaniami i wentylacyjnych.

- Postanowiono zaizolować (czyli wyłączyć z sieci wentylacyjnej przez otamowanie) wyrobiska w pokładzie 712+713 w partii E1 w rejonie ściany VII-E1 - informuje Polska Grupa Górnicza, do której należy kopalnia w Rydułtowach.

Jednocześnie uznano, że możliwe jest już wznowienie prowadzenia robót górniczych w pokładzie 712+713 w partii E2, gdzie prewencyjnie po wstrząsie 11 lipca zatrzymana została druga ze ścian wydobywczych ruchu Rydułtowy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają