Ratownicy ze Śląska jako pierwsi w Polsce mają nowe, ujednolicone plecaki medyczne
W pracy ratownika medycznego liczy się precyzja i szybkość działania pod presją czasu. Teraz 78 zespołów ratownictwa medycznego wchodzących w skład Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego ma nowe, ujednolicone plecaki medyczne.
- Torby medyczne, którymi dysponuje WPR w Katowicach wyróżniają się na tle całego kraju. W każdej z nich układ leków, strzykawek i innych przyrządów medycznych jest zawsze taki sam. To szczególnie ważne w przypadku zdarzeń masowych, gdy kilka zespołów medycznych musi ze sobą współpracować - tłumaczy Dawid Lach, ratownik medyczny z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.
Projekt plecaków został przygotowany przez WPR. Rozmiar, ilość przekładek, kieszeni i przegród zostały zaprojektowane tak, by zwiększyć funkcjonalność i wygodę korzystania.
Czytaj także: Zabójca nie okazuje skruchy. Usłyszał kolejne zarzuty
- Pomocne w tym były konsultacje z ratownikami medycznymi, którzy na co dzień używają tego typu wyposażenia. To właśnie ich pomoc w przygotowaniu odpowiedniego projektu pozwoliła na znalezienie takich rozwiązań, które usprawnią codzienną pracę zespołów ratownictwa medycznego - mówi Iwona Wronka, rzeczniczka prasowa WPR w Katowicach.
- Po pierwsze – łatwiej sięgnąć po odpowiednie leki, po drugie – ratownicy nie muszą dźwigać wszystkiego razem. Wyjazdy do dzieci to zaledwie kilka procent wezwań zespołów ratownictwa medycznego, nie ma potrzeby, żeby za każdym razem ratownik miał na wyposażeniu zestaw do udzielania pomocy pacjentom pediatrycznym – Michał Kucap, pełnomocnik dyrektora WPR w Katowicach ds. ratownictwa medycznego i praktykujący ratownik.
Do torby medycznej i plecaka pediatrycznego dołączono też pokrowce na tablety.
Polecany artykuł: