Lekkoatletyka

Autor: unsplash.com/Austin Ban Lekkoatletyka

Wspaniały dzień dla Polskich lekkoatletów. Michał Haratyk ze złotym medalem!

2018-08-08 11:43

Kulomioci pokazali siłę. Podium zawodów w rzucie kulą zdominowali reprezentanci Polski.

Szczególnie szczęśliwa dla polskich kulomiotów okazała się druga próba. W niej Michał Haratyk rzucił na odległość 21,72 metra, czym zapracował na złoty medal mistrzostw Europy. Równie dobrze wypadł w drugiej serii inny reprezentant Polski, Konrad Bukowiecki. 21-latek posłał kulę na 21,66 metra i uplasował się tuż za Haratykiem.

Urodzony w Cieszynie kulomiot poprawił swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy zdobył wicemistrzostwo kontynentu. Do tego Haratyk jest aktualnym mistrzem Polski, tytuł zagwarantowały mu dobra dyspozycja w Lublinie.

>>> Kąpieliska na Śląsku - Gdzie można się kąpać? [GODZINY OTWARCIA, CENY BILETÓW]

Dla Bukowieckiego wicemistrzostwo Europy to jak dotąd największy sukces w karierze. Rok temu podczas turnieju w Belgradzie 21-latek zdobył halowe mistrzostwo kontynentu. Wcześniej z sukcesami występował w zawodach juniorów.

Równie dobrze we wtorek wypadli polscy reprezentanci w rzucie młotem. Złoto w tej dyscyplinie wywalczył Paweł Nowicki, z kolei srebro trafiło do Pawła Fajdka.

Czytaj również: Lidl wycofuje ze swoich półek część pomidorów w puszcze. W środku znaleziono... plastik!