kartki_święto niepodległośi

i

Autor: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Wyślij kartkę MAMY NIEPODLEGŁĄ! Jeszcze nie jest za późno

2019-11-11 8:58

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zachęca do wysyłania życzeń na dwa sposoby: na e-kartkach oraz tradycyjnych, dystrybuowanych w 41 punktach w Polsce.

W województwie śląskim taką kartkę można otrzymać za darmo w Cieszynie (Biblioteka Miejska, Głęboka 15) i w Częstochowie (Miejskie Centrum Informacji Turystycznej, Aleja Najświętszej Maryi Panny 65). Myślisz, że już jest za późno na wysyłanie takich kartek? Nie, nie jest za późno. Kartkę elektroniczną można wysłać z tej strony. Natomiast tradycyjne kartki będą dystrybuowane do 17 listopada lub do wyczerpania zapasów. Dodajmy, że nie tylko kartki są darmowe, ale ich wysyłka także.

Muzeum od 2013 r. stara się promować zwyczaj wysyłania kartek z okazji Święta Niepodległości. Chce tym sposobem zachęcić „do optymistycznego świętowania Niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej”. W poprzedniej edycji autorzy projektujący pocztówki inspirowali się tematem przewodnim edycji 2018 akcji społecznej Mamy Niepodległą! czyli nadaniem w 1918 r. poprzez radiostację depeszy oznajmującej odrodzenie Rzeczypospolitej Polskiej. Tematem edycji 2019 są prawa obywatelskie i reformy socjalne z przełomu lat 1918 i 1919.

Autorem pocztówki dziecięcej przedstawiającej urnę wyborczą jest Maciej Szymanowicz – ceniony grafik i projektant książek, twórca plakatów teatralnych i gier planszowych. Dr hab. Stanisław Brach – artysta rzeźbiarz, kierownik Pracowni Ceramiki na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jest autorem kartki z podobizną Józefa Piłsudskiego. Prof. dr hab. Lex Drewiński z Akademii Sztuki w Szczecinie stworzył pocztówkę z biretem i rogatywką.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki