Zdjęcia kontrolerów pojawią się na przystankach. Rusza akcja KZK GOP [ZDJĘCIA]

2017-09-17 14:38

Na ponad czterdziestu przystankach pojawią się zdjęcia kontrolerów KZK GOP. Akcja ma po raz kolejny przypominać, że kontrolerzy działają w interesie wszystkich pasażerów.

Dwanaścioro kontrolerów KZK GOP przypominać będzie o przypadającym 21 września „Dniu Kontrolera”. Na ponad czterdziestu wiatach przystankowych pojawią się zdjęcia kontrolerów w scenkach z ich codziennej ich pracy. Akcja ma po raz kolejny przypominać, że kontrolerzy działają w interesie wszystkich pasażerów, a ich obowiązki obejmują o wiele szerszy zakres zadań niż tylko sprawdzanie biletów.

Dzień Kontrolera zainaugurowany w KZK GOP został w 2010 roku, natomiast pierwsza kampania wizerunkowa przełamująca negatywny, stereotypowy obraz kontrolera biletów odbyła się już w roku 2008. Wówczas to KZK GOP jako pierwszy w Polsce podjął ten temat. Od tego czasu regularnie, zawsze w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizowane są takie akcje. Bohaterami wszystkich kampanii organizowanych przez Związek są jego pracownicy i współpracownicy – osoby, które faktycznie pracują jako kontrolerzy biletów. 

W tym roku na plakatach uwiecznione zostały scenki z codziennej pracy kontrolerów. Sprawdzanie biletów, udzielanie informacji, pomoc pasażerom w pojazdach – to ich codzienność. Bohaterami tegorocznej odsłony są akcji: Sylwia, Bożena, Natalia, Gabrysia, Damian, Marcin, Sebastian, Arek, Rafał, Adam, Mirek i Kuba. Wszyscy to aktualni pracownicy i współpracownicy Związku i na co dzień można ich spotkać w pojazdach, gdzie wykonują swoje obowiązki.

Po prawie dziesięciu latach regularnie prowadzonych działań, można zauważyć, że powoli zmienia się podejście wielu osób do pracy kontrolerów. Jak zaznaczają sami zainteresowani, coraz rzadziej wśród podróżnych zdarzają się sytuacje, kiedy podczas kontroli ogół pasażerów jest nastawiony przeciwko kontrolerowi i broni gapowicza. Jak dodają, pasażerowie chyba zrozumieli, że w takich sytuacjach to tak naprawdę oni płacą za gapowicza.

W KZK GOP kontrolerzy pracują w dwóch grupach. Pierwsza to kontrolerzy zawodowi, zatrudnieni na umowę o pracę. Mają ujednolicony ubiór (niebieskie koszule, krawaty, ciemne kurtki). Druga grupa to osoby pracujące na umowę-zlecenie. W sumie bilety sprawdza ponad 200 kontrolerów. Podczas kontroli sprawdzanych jest ok. 6 mln  pasażerów rocznie.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają