Genialny patent na wyjątkowy prezent. Jak wręczać prezenty z drugiej ręki?
Jak szukać prezentów, aby obdarowywana osoba poczuła się wyjątkowo?
Poszukiwanie wyjątkowych prezentów należy zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie komfort wyboru i zakupu. Najlepszy czas na poszukiwanie świątecznych prezentów to początek listopada - wtedy możemy na spokojnie zastanowić się, co sprawi radość naszym bliskim. Jednak na upolowani okazji nigdy nie jest za późno. Można też umówić się z bliskimi na prezent po świętach. Wyniki badania Vinted pokazują, że kiedy kobiety nie do końca są usatysfakcjonowane ze swoich prezentów, zwykle przekazują je komuś innemu lub próbują je sprzedać na internetowych platformach oferujących rzeczy z drugiej ręki w atrakcyjnych cenach. Wybór przedmiotu, który był wcześniej lubiany i używany przez kogoś innego, nie umniejsza osobie obdarowywanej, a jeśli zostanie odpowiednio przygotowany, może mieć znacznie większe znaczenie. Podarowanie unikalnego przedmiotu, który pasuje do osobowości lub pasji odbiorcy, pokazuje, że poświęciliśmy swój czas i uwagę na znalezienie czegoś osobistego, zamiast sięgać po gotowe zestawy upominkowe. Tego rodzaju prezenty nie zostaną zapomniane w szufladzie i raczej nie trafią na stos niechcianych przedmiotów.
Jak kupić ubrania od projektanta i nie wydać fortuny?
Jak kupić ubrania od projektanta i nie wydać fortuny? Proste - wziąć przykład z naszej czytelniczki Samanty.
- Może być tanio, luksusowo, jakościowo, oryginalnie, a przede wszystkim bardziej odpowiedzialnie. W zeszłym roku na Vinted upolowałam krawat Vivienne Westwood - absolutnie fantastyczny, za 70zł! - napisała do nas czytelniczka Stylu Życia SE.PL, Samanta i na dowód dołączyła zdjęcie upolowanego "prezentu"
Prezenty z drugiej ręki. Jak wręczać uzywane upominki?
Wręczając prezent z drugiej reki zawsze mówimy, że to rzecz vintage. Warto, by obdarowana osoba wiedziała, że nie jest pierwszym właścicielem przedmiotu. Ważne jednak, by prezent był dobrze przemyślany. Wtedy, nawet używany, ucieszy bardziej niż przypadkowa nowa rzecz.
Jak kupowac prezenty z drugiej ręki?
Kiedy wybierzesz już rzecz na prezent, skontaktuj się ze sprzedawcą i zapytaj, czy z przedmiotem wiąże się jakaś ciekawa historia. Być może kryją się za nią wspomnienia i wydarzenia, którymi warto podzielić się z osobą, którą nim obdarujemy. Na przykład fajny turystyczny plecak w stylu vintage, który brał udział w licznych podróżach do różnych krajów, a teraz jest gotowy na drugie życie ze swoim nowym właścicielem! - radzą eksperci z Vinted.
Uzywany prezent. Czy wypada taki dawać?
Obdarowując kogoś prezentem z drugiej ręki musimy zadbać o to, by był on w znakomitym stanie. Wtedy nie ma problemu z tym, czy to zgodne z zasadami savoir vivre. rzecz, którą chcemy podarować musi być jak spod igły. Dlatego ubrania oddajemy do pralni. Książka powinna mieć wszystkie strony i bez znaków użytkowania. Chyba, że zapiski, lub pozaginane rogi są śladami użytkowania jej przez poprzedniego, sławnego właściciela lub wiąże się nimi ciekawa historia. W przypadku filiżanek, kubków i pozostałej zastawy nie ma mowy o jakichkolwiek wyszczerbieniach i pęknięciach.
Prezent z drugiej ręki. Ważne jest opakowanie
Wręczając prezent z drugiej ręki zadbaj o odpowiednią oprawę. Nie zapomnij o pięknym opakowaniu na zewnątrz i wewnątrz. Niech będzie wyjątkowo pięknie.
Dlaczego warto wręczać prezenty z drugiej ręki?
Platforma Vinted spytała swoją społeczność o to, czy i dlaczego kupują prezenty z drugiej ręki. 47% respondentów z Polski sięga po rzeczy używane, ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne. Wyniki wewnętrznego badania przeprowadzonego przez platformę wśród międzynarodowej społeczności użytkowników, w tym w Polsce, wskazują, że w Niemczech ręcznie robione prezenty znajdują się w top 3 najchętnietniej otrzymywanych prezentów od swoich bliskich. Respondenci z Polski i USA na główną przyczynę, która skłania ich do zakupu rzeczy z drugiej ręki wskazali chęć znalezienia czegoś naprawdę wyjątkowego, z kolei Włosi czy Holendrzy przy wyborze kierują się głównie zrównoważonym rozwojem.