Od lat na polskiej scenie muzycznej działają dwa zespoły: Kombii i Kombi, które wykonuję takie same przeboje legendarnego zespołu. Wiele osób dziwi się, jakim cudem są dwa zespoły z różnymi wokalistami, a śpiewającymi te same numery. Sławomir Koper, znany historyk, wyjaśnia cała sprawę z zespołem w najnowszym vlogu. Zacznijmy od tego, że filarami zespołu byli: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Sławomir Łosowski, a perkusiści się zmieniali. W latach 80. grupa zaczęła, pod wpływem Łosowskiego, grać muzykę bardziej elektroniczną. Lider był zachwycony, ale pozostałym członkom zespołu niezbyt si eto podobało. W 1983 roku powstała trzecia płyta zespołu, która była mocno elektroniczna, brzmienie grupy się zmieniło.
W 1985 roku, czyli kolejna płyta, została zmiażdżona przez krytyków. Koncerty były do siebie bardzo podobne, a muzyka miała być puszczana z płyty oprócz gitary i wokalu. Skawiński i Tkaczyk mieli dość, co poskutkowało tym, że w grupie narastało napięcie. Koniec końców obaj opuścili grupę i założyli własny zespół, który po dołączeniu Agnieszki Chylińskiej stał się zespołem O.N.A.
Potem zaczęła się wielka batalia o prawo do nazwy, Łosowski twierdził, że sukces grupy to jego zasługa, a Skawiński i Tkaczyk byli innego zdania. aktualnie grają dwa zespoły Kombii Skawińskiego i Tkaczyka oraz Kombi Łosowskiego.
Więcej o historii Kombi i Kombii w najnowszym odcinku vloga "Historia z Koprem" oraz w książce "Przeboje PRL". Każdy nowy odcinek vloga Sławomira Kopra punktualnie w sobotę o godzinie 12.