Jest 2020 rok. Niedoszła doktorantka nauk historycznych i autorka powieści „Harem”, choć wiedzie wygodne życie u boku ukochanego, cierpi na nocne koszmary, niepokój i nudę. W pierwszą rocznicę wydania książki trafia na jedną z zaginionych zapisków Jana Zamoyskiego, trzeciego z kolei Ordynata na Zamościu”. Rusza więc wraz z nim ku nowej przygodzie - przez Chiny, Japonię i Afrykę. Alexy Vastatrix udowadnia, że opowieści o losach XVII-wiecznych bohaterów są niesamowicie ciekawe, aż trudno uwierzyć, że oparte na faktach historycznych.
Akcja powieści przenosi nas do XVII wieku, kiedy to Rzeczpospolita toczy zacięte walki ze Szwedami, w kraju narastają konflikty religijne, ludność dziesiątkują epidemie. W powieści „Dom gejsz” śledzimy dalsze losy potężnego magnata Jana Zamoyskiego. Nową bohaterką książki staje się urodziwa i temperamentna Maria Kazimiera d’Arquien, późniejsza Marysieńka Sobieska. Młoda żona Jana, zwanego Sobiepanem, spadkobiercy fortuny Zamoyskich i wnuka pierwszego ordynata, walczy o wpływy na dworze z Gryzeldą Wiśniowiecką. Narażając się na niezadowolenie męża, odprawia z pałacu Józię z Brzezin, która w magnackim haremie i w żołnierskim namiocie podczas wojennych wypraw, ogrzewała dotąd łoże, słynącego z erotycznych podbojów, hulaki i pijanicy Zamoyskiego.
Czy Jan Zamoyski zaprosi do swego łoża żonę? W jakich okolicznościach Marysieńka pozna przyszłego króla Jana III Sobieskiego? Czy Józia z Brzezin ucieknie przed gniewem upokorzonej Marysieńki i znajdzie szczęście u boku nowego wybranka? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnijcie po tę pasjonującą powieść historyczną od Wydawnictwa Harde. Autorom udało się znakomicie nakreślić historycznych bohaterów i uwieść nas ich perypetiami. Książkę można kupić w tym miejscu.