Opowieść o sile gniewu zwycięża w rankingach wyświetleń. Stawiamy na to, że serial pokazujący, co dzieje się za kratami więzień, nie pozostałaby w tyle. „Więzienny świat”, taki właśnie tytuł nosi książka od Wydawnictwa Harde, która miała swoją premierę pierwszego grudnia. Janusz Szostak spędził setki godzin na rozmowach ze skazanymi. W efekcie powstał zbiór kilkudziesięciu historii osób opisujący świat za kratami. Nie jest to laurka wystawiona polskiemu więziennictwu, ani pean na cześć przodowników pracy penitencjarnej.
To brutalny obraz polskich więzień i aresztów, gdzie przemoc, przemyt, gwałty, korupcja, kradzieże i wszelkie inne formy łamania prawa są niemal codziennością. Przestępcza działalność to jednak nie zawsze domena osadzonych, ale często więziennego personelu. To reportaż z miejsc, do których większość z nas raczej nie trafi. A na pewno nie chcielibyśmy tam trafić. Za kratami można kupić wszystko: narkotyki, alkohol, seks, a nawet wolność. Ale i stracić życie. Rozmówcy Janusza Szostaka opowiadają o więziennej rzeczywistości – bez cenzury. Marzy nam się mocne kino, paradokument, którego kanwą byłby „Więzienny świat” Janusza Szostaka. Oglądalibyście? Tymczasem na wiemiwybieram.pl możecie zamówić książkę.
Wielki potencjał na sukces na ekranie ma książka „Białe małe kłamstewka”, jej autorka Philippa East studiowała psychologię i filozofię na Uniwersytecie w Oxfordzie. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Londynu, aby szkolić się na psychologa klinicznego, i przez ponad dziesięć lat pracowała w publicznej służbie zdrowia NHS, zajmując się pacjentami z problemami psychicznymi. Ma w pamięci setki przypadków, wykorzystała tę wiedzę w książce. „Białe małe kłamstewka” są niezwykle wciągającą, mroczną opowieścią o zaginionym dziecku. Ośmioletniej Abigail, która niespodziewanie, po siedmiu latach, powraca. Gdzie była, co się z nią działo przez ten czas? Co tak naprawdę wydarzyło się tego straszliwego dnia, kiedy zniknęła, między matką a córką? Czy ktoś jej zagraża? Kogo lub czego boi się Abigail? Czy w rodzinie jest bezpieczna? Mnóstwo pytań, szalone napięcie, ta historia przykuwa. Chętnie obejrzelibyśmy ją na ekranie, tymczasem można sięgnąć po thriller. „Białe małe kłamstewka” dostępne są w formie książki, audiobooka i e-booka.
Tonujemy emocje. Romantyczny czar, któremu trudno się oprzeć, ma świąteczna opowieść pióra Courtney Cole, bestsellerowej autorki prestiżowego The New York Times. Jej „Świąteczna sukienka” sprawi, że każdy poczuje niezwykłą magię świąt. Cole opowiada historię o fashionistce Meg Julliard, która musi tuż przed Gwiazdką wrócić do swojego rodzinnego Chicago, aby przejąć zarządzanie odziedziczonym po ojcu budynku z apartamentami, uważa, że jej marzenia o awansie w branży modowej się skończyły. Najemcy są ekscentryczni i egocentryczni, katastrofy się mnożą, a przystojny konserwator ciągle zawstydza Meg. Wszystko wskazuje, że to będą najgorsze święta w jej życiu. Ellie Wade, jedna z wieloletnich mieszkanek apartamentowca, również nie odczuwa świątecznej radości. Przygotowuje się do przeprowadzki do domu opieki (niechętnie) i musi zdecydować, co ze sobą weźmie, a na co miejsca w jej życiu już nie będzie.
W każdym zakątku mieszkania Ellie kryją się jej wspomnienia – niektóre dobre, niektóre złe. Jak pewna sukienka - waha się, czy ją spakować, bo jest symbolem zarówno najlepszej jak i najgorszej nocy w jej życiu. Ellie i Meg nawiązują niezwykłą przyjaźń. W efekcie przepiękna suknia trafia do Meg. Ale pod pewnym warunkiem: ma ją założyć na bożonarodzeniowe przyjęcie w budynku. Tak oto dzięki niezwykłemu strojowi Meg odnajduje drogę do realizacji marzeń, jednocześnie przywracając swojemu rozpadającemu się dziedzictwu, czyli Parkview West, dawną świetność i dając bezpieczny dom wszystkim, dla których to miejsce jest ważne. Dobry duch świąt Bożego narodzenia sprawia, że każdy bohater tej opowieści odnajduje szczęście. „Świąteczna sukienka” Courtney Cole jest naszym pewniakiem wśród tytułów z potencjałem do roztapiania najtwardszych serc.
Książka miała premierę 1 grudnia, można ją dostać w dobrych księgarniach, a najprościej zamówić z rabatem na stronie wiemiwybieram.pl. A za rok, kto wie, może to właśnie „Świąteczna sukienka” będzie numerem jeden na największej światowej platformie streamingowej. Tego życzymy wszystkim książkom, by były czytane, doceniane i oczywiście z sukcesem przenoszone na ekran.
Jaką książkę najchętniej widzielibyście na nim – co sądzicie o naszych wyborach?