Rossmann jest firmą innowacyjną, która od lat tworzy nowoczesne rozwiązania. Ułatwiają one klientom codzienne zakupy. W 2015 roku uruchomiona pierwszą w Polsce drogerię internetową, a dwa lata później ruszył Klub Rossmann i aplikacja Rossmann PL. Kolejnym etapem rozwoju aplikacji było uruchomienie funkcji Rossmann GO (zakupy smartfonem bez konieczności podchodzenia do kasy).
– Podczas Dnia Innowacji swoje stoiska zaprezentowało ponad 40 różnych firm. Nasi pracownicy na konkretnych przykładach mogli zobaczyć najnowsze technologie, które są już wykorzystywane w biznesie, bądź niebawem będą. Zależało nam na tym, aby mogli się zainspirować i pewne pomysły wykorzystać w obszarach swojej pracy – mówi Piotr Kiszkiel, Dyrektor Działu IT w Rossmannie.
W wydarzeniu wzięło udział ponad tysiąc pracowników z kilkudziesięciu działów naszej firmy. Niezwykle interesująca była prezentacja drogerii przyszłości. Przy jej tworzeniu wykorzystano ponad 50 innowacyjnych rozwiązań.
– Na konkretnych przykładach pokazaliśmy w jaki sposób drogeria może być jeszcze bardziej przyjazna. Przedstawiliśmy koncepcję użycia innowacyjnych technologii, które mogą ułatwić zakupy klientom, a także wesprzeć personel w codziennej pracy. Wyjaśniliśmy jak możemy automatyzować proces zakupów milionom Polaków w naszych sklepach – mówi Marcin Janikowski, Kierownik Sekcji Rozwoju Technologicznego Sklepów w Dziale IT w Rossmannie.
Podczas Dnia Innowacji odbyło się 20 wykładów. Swoje wystąpienie miał m.in. dr Maciej Kawecki, który w prelekcji pt. „Świat Lema to już nie przyszłość” opowiedział o trendach technologicznych w 2022 roku. Natomiast Jarosław Kuźniar wyjaśnił jak zmienia się technologia w komunikacji.
Dla uczestników wydarzenia stworzono specjalną aplikację wewnętrzną, która m.in. pokazywała plan stanowisk wszystkich firm, zawierała agendę, dawała możliwość potwierdzania udziału w wykładach i warsztatach.
– Sprawdzamy, czy technologie zaprezentowane podczas Dnia Innowacji przynoszą rzeczywiste korzyści klientom i pracownikom. Jesteśmy otwarci na zmiany i innowacje. Najciekawsze i najbardziej praktyczne z nich będziemy chcieli wykorzystać w przyszłości – dodaje na zakończenie Piotr Kiszkiel.
Źródło: materiały prasowe