E.Wedel

i

Autor: Materiały prasowe E.Wedel

Ruszyła przebudowa budynku dawnych silosów przy Fabryce E.Wedel

2022-04-20 9:15

W połowie marca 2022 roku odbyła się oficjalna ceremonia symbolicznego wbicia łopaty, inaugurująca przebudowę budynku dawnych silosów przy Fabryce Czekolady E.Wedel na warszawskiej Pradze odbyła się na terenie obiektu. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, nowa inwestycja ma umożliwić jej dalszy rozwój oraz przynieść wiele korzyści pracownikom i miłośnikom wedlowskich wyrobów.

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest nieustanne doskonalenie, inspirowane bogatą ponad 170-letnią historią rodziny Wedlów, którzy poprzez śmiałe decyzje biznesowe, zbudowali silną markę i stworzyli szereg ogromnej popularności produktów. Wierzymy, że nasze obecne decyzje, przyczynią się do jeszcze większej świetności tej wyjątkowej marki – mówi Maciej Herman, Dyrektor Zarządzający WEDLA.

Idąc za przykładem danym przez założycieli, firma podejmuje kolejne odważne kroki. Jednym z nich jest przebudowa budynku dawnych silosów przy obecnym zakładzie. Ceremonia wbicia łopaty na terenie Fabryki w symboliczny sposób rozpoczęła kolejny etap największego przedsięwzięcia we współczesnej historii marki E.Wedel.

Bazą nowej inwestycji jest budynek dawnych silosów, które kilkadziesiąt lat temu służyły do przechowywania ziaren kakaowca. Założone prace obejmują rozbiórkę starego budynku warsztatu na terenie zakładu, przebudowę, rozbudowę oraz nadbudowę budynku i połączenie go z istniejącą częścią fabryczną. Tak zrewitalizowany obiekt będzie miał osiem kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Wszystko po to, aby nowa inwestycja mogła pełnić funkcję produkcyjną z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz funkcję komercyjną, której szczegóły są jeszcze w fazie planowania.

Zobacz także: Sprawdź, co pierścionek zaręczynowy mówi o mężczyźnie, który go wręczał. To może zadecydować o Waszym związku

Zgodnie z najlepszymi praktykami, projekt przebudowy realizowany jest według wytycznych konserwatora zabytków oraz w porozumieniu z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, a także przedstawicielami dzielnicy Praga Południe i lokalną społecznością. Efekty prac budowlanych poznamy na początku 2024r.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i Miasta Stołecznego Warszawa, partnerzy biznesowi związani z projektem, m.in. generalny wykonawca Hochtief Polska, TREBBI, BiM Architekci i WWAA, przedstawiciele Ambasady Niemiec, Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Fundacji Polsko-Niemieckiej, a także reprezentacja firmy wraz z Zespołem Zarządzającym Wedla.

Źródło: materiały prasowe

E.Wedel

i

Autor: Materiały prasowe E.Wedel
Tradycyjne święto "Rękawki" pod kopcem Krakusa. Rekonstrukcja historyczna wczesnośredniowiecznej bitwy.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki