Praca na 2 zmiany
W dzień nasza skóra przede wszystkim walczy z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Jednak już koło godziny 18.00 skóra powoli przestawia się na tryb nocny. To czas, gdy zmniejsza się utrata wody przez naskórek, a skóra ma czas na regenerację i odnowę uszkodzeń.
Co dokładnie skóra robi nocą?
- naprawia szkody, w tym te dokonane przez promieniowanie UV.
- przechodzi intensywny detoks, pozbywając się toksyn,
- neutralizuje wolne rodniki,
- odbudowuje warstwę lipidową naskórka,
- regeneruje komórki naskórka,
- wzmacniają się włókna kolagenowe i elastyny.
Jak widzisz, gdy ty odpoczywasz, skóra ciężko pracuje! Warto ją w tym wspomóc odpowiednią pielęgnacją. Doskonale sprawdzą się tutaj maski pielęgnacyjne na noc. Działają one na skórę w trakcie snu, co pozwala na dłuższe działanie składników niż w przypadku masek tradycyjnych. Warto jednak pamiętać, że żadna maska nie zdziała cudów, jeśli zapominamy o demakijażu i oczyszczaniu podczas wieczornej pielęgnacji.
Zobacz także: Magia kolorów. Noś ubrania w tym kolorze, a przyciągniesz do siebie wymarzonego faceta. Ta barwa sprzyja miłości
Jak dobrać maski całonocne do potrzeb skóry?
Maseczki całonocne to kosmetyk, które każda z nas powinna mieć w swojej łazience. Jednak, aby mogły zdziałać cuda z naszą cerą muszą być dobrane odpowiednio do potrzeb i rodzaju skóry.
Skóra z niedoskonałościami, zaskórnikami i nadmiernym wydzielaniem sebum:
Szukaj masek, które regulują pracę gruczołów łojowych, mają właściwości oczyszczające, bakteriobójcze i wspomagają regenerację stanów zapalnych. W formułach maseczek powinny się znaleźć: biofermenty roślinne np. kombucha, niacynamid, tlenek cynku, algi, glinki czy kwasy AHA. Zawartość alantoiny lub pantenolu pomoże załagodzić zmiany skórne i podrażnienia.
Zawarte w niej 3 formy kwasu salicylowego, niacynamid oraz tlenek cynku regulują aktywność gruczołów łojowych i przeciwdziałają tworzeniu się zaskórników i trądziku. Wzbogacenie formuły o witaminę C oraz synbiotyk wpływa na rozjaśnienie przebarwień i równowagę mikrobiomu. Rano utrzymuje się efekt matowej i nawilżonej skóry, bez uczucia ściągnięcia.
Skóra sucha i odwodniona:
Jakie składniki sprawdzą się w pielęgnacji skóry suchej? Postaw na formuły z kolagenem, kwasem hialuronowym, algami, alantoiną, bogatymi w kwasy tłuszczowe olejami roślinnymi lub masłem shea, Mix składników nawilżających i natłuszczających zadba o właściwy poziom nawilżenia i odbuduje warstwę lipidową naskórka.
Skóra zmęczona, szara i pozbawiona blasku:
Zdrowy koloryt i blask przywrócą jej maski bogate z antyoksydanty, w szczególności witaminę C i E, kwasy AHA np. kwas mlekowy lub PHA (np. laktobionowy), ekstrakty roślinne np. z cytrusów, czy retinoidy. Aby szara, ziemista cera odzyskała blask niezbędne jest również odpowiednie nawilżenie skóry, dlatego szukaj w składzie także substancji, które mają właściwość wiązania wody w naskórku – np. kwasu hialuronowego, ekstraktu z aloesu, lub panthenolu, czyli prowitaminy B5.
W jej formule znajdziesz endemiczną algę LANABLUE, algi spirulina i witamine E, które stymuluję regenerację i opóźniającą proces starzenia się skóry, przywracając jej promienny wygląd. Dzięki obecności kwasu hialuronowego, skwalanu i aloe vera – skóra jest także doskonale nawilżona. Efekt – cera pełna energii i blasku!
Skóra z oznakami starzenia się – z widocznymi zmarszczkami i utratą jędrności:
Jeśli twoja skóra straciła jędrność, pojawiły się na niej zmarszczki i przebarwienia postaw na maski bogate w antyoksydanty, składniki nawilżające i natłuszczające oraz intensywnie stymulujące regenerację. W formułach masek nie powinno zabraknąć witaminy C, E, A peptydów, ceramidów, retinoidów lub alg pobudzających procesu odnowy.
Dzięki zawartości retinalu w stężeniu 0,06%, witaminy E oraz peptydów aktywizujących produkcję kolagenu i kwas hialuronowego maska ma silne działanie regenerujące, ujędrniające i wygładzające skórę. Obecność skwalanu, oleju ze słodkich migdałów, masła shea i witaminy B12 gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia cery.