Domowy sposób na wypadające włosy. Będą rosły jak szalone
Wypadające włosy to zmora wielu osób. Niestety może prowadzić do łysienia, dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny wypadania włosów i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Czasami wystarczy zmiana nawyków pielęgnacyjnych, aby problem znikł. Już nasze babcie wiedziały, jak skutecznie radzić sobie z łysieniem. Korzystały z darów natury i to z nich potrafiły wykonać domowe szampony czy odżywki do włosów. Jedną z tych magicznych receptur jest domowa maseczka z jajek. Żółtka jaj w szczególny sposób poprawiają kondycję włosów. Zawierają lecytynę i białko, które wzmacniają i nawilżają włosy. Witamina A zawarta w jajach przyśpiesza cykl odnowy komórek, z których zbudowane są włosy.
Jak przygotować maseczkę z jajek na włosy?
Domowa maseczka z jajek na włosy to prosta w przygotowaniu. Potrzebujesz:
- 2 żółtka kurzych jaj,
- 2 łyżki oleju rycynowego,
- sok z połowy cytryny.
Wymieszaj powyższe składniki ze sobą i nałóż maseczkę na całe włosy od nasady aż po końce oraz na skórę głowy. Nałóż na głowę foliową siatkę lub czepek, a następnie owiń ją ręcznikiem. Po upływie 30-40 minut spłucz włosy i umyj je szamponem. Taką kurację powtarzaj raz w tygodniu, a już po miesiącu zauważysz wysyp baby hair na głowie.
Przyczyny wypadania włosów
Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Niektóre z nich są niegroźne, jak na przykład nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Bywa również, że wypadające włosy to objaw poważniejszych chorób lub zaburzeń hormonalnych. W takich sytuacjach ważna jest konsultacja z lekarzem, który zleci szereg badań i ustali konkretną przyczynę wypadania włosów, a następnie wprowadzi leczenie. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zalicza się:
- Niedobór żelaza i anemia,
- Nieprawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy,
- Choroby skóry głowy, takie jak: grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy liszaj płaski,
- Chora tarczyca,
- Stres i przemęczenie,
- Nieodpowiednia dieta,
- Łysienie androgenowe,
- Skutek niektórych chorób, które są sporym stresem dla układu odpornościowego, np. COVID,
- Choroby skóry głowy, takie jak: grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy liszaj płaski,
- Cukrzyca.