Podwójny podbródek - przyczyny. Skąd bierze się ten problem?
Przyczyn powstawania podwójnego podbródka jest naprawdę wiele. Może być tak, że to genetyczne i taka jest właśnie twoja uroda. Jednak w wielu przypadkach to błędy popełniane każdego dnia sprawiają, że z czasem pojawia się drugi podbródek. Problem estetyczny, który przyprawia sporo osób o kompleksy, sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną, ale też grubszą. Oczywiście nieprawdą jest to, że drugi podbródek pojawia się wyłącznie u osób otyłych i starszych. Problem ten dotyczy ludzi w każdym wieku bez względu na masę ciała. Oto najczęstsze przyczyny pojawienia się drugiego podbródka:
- Genetyka — jeżeli w twojej rodzinie są osoby, które miały podwójny podbródek, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że ty też będziesz go mieć.
- Choroby tarczycy.
- Mniejsza elastyczność skóry spowodowana m.in. nagłą zmianą masy ciała.
- Nieprawidłowa postawa ciała.
- Oddychanie przez usta.
- Brak aktywności fizycznej.
Domowe sposoby na drugi podbródek
Istnieje kilka domowych sposobów, które pomogą pozbyć się drugiego podbródka. Pierwszym z nich jest masaż, który pobudzi przepływ limfy i wzmocni tankę skórną oraz mięśniową. Masaż na drugi podbródek należy wykonywać rano i wieczorem używając kremu nawilżającego. Krem należy wmasować okrężnymi ruchami od dołu go góry szyi delikatnie, aby nie rozciągać skóry. Kolejnym skutecznym sposobem na drugi podbródek są ćwiczenia emisyjne. Staraj się głośno i wyraźnie wymawiać samogłoski: a, e, i, o, u oraz y. Drugim prostym ćwiczeniem na podwójny podbródek jest układanie ust w "buziaka" i powolne rozluźnianie mięśni twarzy.