Azjatycka pielęgnacja twarzy

i

Autor: Getty Images

Nie zapominaj o tym podczas pielęgnacji. Twoja skóra tego potrzebuje

2021-07-06 10:00

Eksperci są zgodni, najważniejszymi krokami w pielęgnacji są bez wątpienia: demakijaż, oczyszczanie, nawilżanie i krem SPF na dzień. Nie znaczy to jednak, że nie warto stosować innych zabiegów i kosmetyków, które sprawią, że kondycja naszej skóry się jeszcze bardziej poprawi. Jednym z takich działań, które warto wykonywać jeden lub dwa razy w tygodniu jest peeling. Czym jest peeling? W skrócie jest to złuszczanie martwych komórek naskórka. Zabieg ten poprawa stan skóry, a także sprawia, że składniki aktywne z innych kosmetyków lepiej są wchłaniane. Zobacz, jakie peelingi warto wykonywać i na co zwracać uwagę.

Czym jest peeling i dlaczego jest on taki ważny? 

Peeling to nic innego jak mechaniczne złuszczanie martwego naskórka, w ten sposób nasz skóra jeszcze lepiej się oczyszcza pozbywając się wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Regularne stosowanie peelingów sprawi, że poprawimy mikrokrążenie i dotlenie skóry, a także stanie się ona bardziej miękka i gładka. Co ważne, peeling nie ogranicza się jedynie do skóry twarzy, w ten sam sposób możemy poprawić kondycję skóry ust i całego ciała. Peeling jest również uznawany za jeden ze sposobów walki z cellulitem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów peelingów, które należy dopasować do typu swojej cery i jej potrzeb. 

Rodzaje peelingów: 

Peeling mechaniczny – to najbardziej znany rodzaj peelingu. Martwy naskórek ścierany jest dzięki zastosowaniu substancji ścierających np. kryształków diamentu czy cukru. 

Peeling enzymatyczny – to jest najmniej inwazyjny  i najbardziej delikatny rodzaj peelingu. Jest on szczególnie polecany go do skóry wrażliwej i naczynkowej. Złuszczanie następuje dzięki działaniu enzymów.

Peeling chemiczny – jest to peeling, które działanie oparte jest na związkach chemicznych o wybranych stężeniach. Do tej grupy należą również peelingi kwasowe. Wykorzystywane w ich produkcji kwasy rozpuszczają warstwy scalające komórki naskórka i w efekcie powodują rozsuwanie ciasno zbitych komórek i ułatwiają ich złuszczenie. 

Peeling kawitacyjny – w tym przypadku stosowane jest zjawisko kawitacji, czyli oddziaływania ultradźwięków na skórę, które delikatnie ją masują.

Jakie peeling wybierać? 

FLUFF Superfood - PEELING DO TWARZY I UST KIWI - Idealnie usunie martwy naskórek, wygładzi i doda skórze blasku. Dzięki niemu skóra stanie się jędrna a usta miękkie jak nigdy.

Peeling Fluff

i

Autor: Materiały prasowe

NACOMI - ALOE SAVON NOIR – ALOESOWE CZARNE MYDŁO Z SOKIEM Z ALOESU - produkt ten działa jak peeling enzymatyczny. Czarne mydło intensywnie dotlenia skórę, nawilża i stanowi podstawę wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Delikatna konsystencja w łagodny sposób złuszcza martwy naskórek i dogłębnie oczyszcza skórę niczym peeling enzymatyczny. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum oraz usuwa jego nadmiar. Dzięki swoim właściwościom rozjaśniającym redukuje przebarwienia skóry i wyrównuje jej koloryt. Ponadto czarne mydło ogranicza powstawanie wyprysków, a także nie zatyka porów.

Czarne mydło Nacomi

i

Autor: Materiały prasowe

NACOMI - PEELING KWASOWY AHA I PHA 30 proc. - peeling kwasowy w formie serum z 30 proc. kompleksem kwasów AHA i PHA . W skuteczny sposób złuszcza warstwę rogową naskórka, wygładza oraz wyrównuje koloryt skóry. Połączenie 2 rodzajów kwasów działa antybakteryjnie, stymuluje odnowę skóry oraz przywraca jej naturalną równowagę. Dodatkowo redukuje przebarwienia, zapobiega fotostarzeniu oraz poprawia strukturę cery. Serum sprawia, że staje się oczyszczona, gładka i promienna.

Peeling kwasowy Nacomi

i

Autor: Materiały prasowe

Psychotest. Którym żywiołem jesteś? Ten quiz zdradzi prawdę o tobie

Pytanie 1 z 7
Wierzysz w Boga?
Express Biedrzyckiej - Radosław Fogiel: Kaczyński miał odwagę przyznać się do błędów

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki