Nowy rok, nowa ja. Jak zacząć 2022, aby nie popełniać starych błędów?

i

Autor: Pixabay Nowy rok, nowa ja. Jak zacząć 2022, aby nie popełniać starych błędów?

Nowy rok, nowa ja. Jak zacząć 2022, aby nie popełniać starych błędów?

2021-12-26 6:39

Noworoczne postanowienia i nadzieje, że kolejny rok będzie lepszy niż poprzedni, ma większość z nas. I niestety, większość z nas trzyma się ich przez maksymalnie kilka tygodni. Parafraza „nowy rok, stara ja” nie wzięła się znikąd. A gdyby w nadchodzącym 2022 roku było zupełnie inaczej? Skoro każdego roku obiecujesz sobie zmiany, ale nic się nie zmienia, tzn. że coś robisz źle. Oto trzy sposoby na to, by w nowym roku nie powtarzać starych błędów.

Koniec 2021 roku i nadchodzący początek 2022 jest doskonałą okazją do tego, by pożegnać to, co nam nie służy. Skoro próbowałaś lub próbowałeś wytrzymać w noworocznych postanowieniach, ale nic z tego nie wychodzi, to czas na zmiany. Utarte schematy przestały się sprawdzać, dlatego czas wyrzucić stare scenariusze i napisać nowe. Czasami przyczyn niepowodzeń szukamy nie tam, gdzie jest ich źródło. Warto więc wyjść poza ramy i przyjrzeć się problemowi od innej strony. Oto 3 wskazówki, które pomogą zacząć nowy rok bez powtarzania starych błędów.

ZOBACZ TEŻ: Ciekawe miejsca w Polsce. Sprawdź, gdzie ich szukać

1. Toksyczni ludzie

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wpływa na nas energia innych osób. Przyjrzyj się swoim relacjom. Zauważ, czy wokół ciebie są ludzie po spotkaniu z którymi, czujesz się źle mimo, że teoretycznie są ci bliscy? Może czas skończyć taką znajomość, albo ograniczyć do minimum? Toksyczni ludzie wysyłają w nasza stronę złą energię i zabierają dobrą, a co za tym idzie mamy mniej sił do tworzenia i cieszenia się życiem. Zauważ też jaką energię ty wysyłasz innym. Nie narzekaj, nie marudź, koncentruj się na dawaniu innym dobra. Pamiętaj, że to co dajesz, wraca do ciebie.

2. Uważność

W tym szalonym czasie nie potrafimy skierować uwagi na to, co dzieje się w danej chwili, zarówno wokół nas, jak i w naszym ciele oraz umyśle. Warto się tego nauczyć. Uważna samoobserwacja umożliwia przerwanie nawykowego błędnego koła, w którym często bezwiednie reagujemy na pojawiające się wewnętrzne i zewnętrzne wrażenia - lęk, gniew oraz inne zwykle negatywne emocje. Dzięki rozwijaniu tej umiejętności możemy zauważyć złe emocje i odpowiednio świadomie zareagować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Czy możesz być WWO, czyli osobą wysoko wrażliwą?

Pytanie 1 z 12
Czy sądzisz, że czujesz więcej niż inni ludzie?

3. Myśl pozytywnie i ucz się na błędach

Pożegnaj czarne myśli raz na zawsze i przestań szukać dziury w całym. Nie roztrząsaj negatywnych scenariuszy, a energię skieruj na szukanie rozwiązań. Traktuj to, co cię spotyka, jako lekcję od życia. Wszystko jest po coś, nawet jeśli teraz wydaje ci się największą tragedią. Życie składa się z doświadczeń i to w jakim miejscu jesteś teraz, wynika czasami także z tych źle podjętych decyzji. Wyciągaj wnioski z tych przykrych doświadczeń i nie popełniaj jeszcze raz tych samych błędów.

NIE PRZEGAP: Kamień Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Pomoże wytrwać w najtrudniejszych momentach

Łyżwiarka Magdalena Czyszczon składa góralskie życzenia świąteczne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki