1. Podetnij końcówki włosów
Włosy o postrzępionych i łamiących się końcach, nie wyglądają ładnie, dlatego powakacyjną regenerację warto zacząć od ich podcięcia. Pozbędziesz się zniszczonych końcówek i uchronisz włosy przed dalszym rozdwajaniem się.
Nawet jeśli zapuszczasz włosy, powinnaś je regularnie podcinać.
2. Stosuj peelingi do skóry głowy
Pielęgnacja skalpu jest równie ważna co dbałość o włosy! Skórę głowy charakteryzuje szybszy proces odnowy komórek, wyższa produkcja sebum, a mieszki włosowe są gęściej rozmieszczone niż na innych partiach ciała, co powoduje, że łatwo o naruszenie równowagi skóry. Systematyczne użycie peelingów pomoże jej osiągnąć balans, a co najważniejsze pozytywnie wpłynie na kondycję włosów.
Nie używaj peelingu do skóry głowy częściej niż raz w tygodniu! Zbyt częste i intensywne złuszczanie zaburzy proces odnowy naskórka i niekorzystnie wpłynie na mikrobiom skóry.
Zobacz także: Trendy w makijażu na zimę 2023/2024. Te kosmetyki nigdy nie wyjdą z mody
Enzymatyczny ryżowy peeling HairBoom Rice Rehab
Ten delikatnie działający peeling odblokowuje ujścia mieszków włosowych i nawilża skórę, poprawiając kondycję włosów oraz skalpu. Zawarty w nim niacynamid ogranicza przetłuszczanie, przedłużając świeżość włosów. W jego wegańska formuła zawiera ekstrakt z papai i kwas bursztynowy, a także wzmacniającą strukturę włosa fermentowaną wodę ryżową.
3. Mocne nawilżenie i odżywienie
Aby tchnąć życie w przesuszone letnim słońcem i morską wodą włosy postaw na kosmetyki o działaniu intensywnie nawilżającym i regenerującym. Skoncentruj się na odbudowie uszkodzeń struktury włosa oraz zabezpieczeniu pasm przed utratą nawilżenia i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Ultralekki, ryżowy szampon w piance do włosów FaceBoom HairBoom
Naturalna formuła szamponu w piance delikatnie oczyszcza, zmiękcza i wygładza włosy, nadając im objętości, sprawiając, że stają się lśniące i łatwe do rozczesywania. W wegańskiej recepturze kryje się 96% składników pochodzenia naturalnego, a wśród nich: fermentowana woda ryżowa, arginina i peptydy ryżowe.
- Nie wylewaj szamponu bezpośrednio na skórę głowy - spień go w dłoniach i rozprowadź po skalpie.
- Nie trzyj włosów ręcznikiem, a jedynie delikatnie odciśnij nadmiar wody w miękki ręcznik.
Po umyciu głowy sięgnij po regenerującą maskę lub odżywkę, najlepiej z tej samej serii, co zapewni komplementarność działania.
4. Korzystaj z olejów
Olejowanie to skuteczny sposób na zapewnienie włosom dawki cennych składników odżywczych oraz zabezpieczenie końcówek przed rozdwajaniem i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
- Jeśli twoje włosy nie są mocno zniszczone, nie zostawiaj oleju na całą noc na włosach. Wystarczy pół godziny, aby stały się gładkie, miękkie i sprężyste.
- Nakładając olej zachowaj odstęp minimum 5 cm od nasady włosów, aby nie obciążać skóry głowy.
- Olej nakładaj od góry do dołu, aby domknąć łuski włosa.
- Przy bardzo zniszczonych włosach – nałóż olejek i pozostaw na całą noc na włosach, a rano dokładnie umyj je szamponem, usuwając resztki oleju z pasm.
Odżywczy olej z otrąb ryżowych do olejowania HairBoom Rice Rehab
Dzięki kompozycji oleju z otrąb ryżowych i fermentowanego oleju arganowego oraz witaminy E kosmetyk regeneruje i rewitalizuje włosy, wygładza oraz nadaje im blask. Jego formuła ułatwia spłukiwanie – może być stosowana na podkład lub bezpośrednio na suche lub wilgotne włosy.