Domowa maseczka na zmarszczki wokół ust
Zmarszczki wokół ust z upływem lat zaczynają się pogłębiać. Powstają pionowo w kierunku od kącików aż do podbródka. Tego rodzaju bruzdy najczęściej wynikają z mimiki twarzy, mogą jednak powstawać także w wyników przewlekłego stresu oksydacyjnego, nagłych wahań wagi oraz niezdrowego stylu życia. I choć są naturalnym procesem starzenia się skóry, to niestety u wielu kobiet wywołują kompleksy. Dlatego tak wiele pań szuka skutecznego, ale i taniego sposobu na zmarszczki wokół ust. Oczywiście można zdecydować się na botoks, który jest najszybszą metodą odmłodzenia cery, jednak tu trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami i koniecznością regularnego poddawania się zabiegowi. Zanim jednak poddamy się tym inwazyjnym metodom na odmłodzenie skóry, wcześniej warto wypróbować pewien domowy sposób na zmarszczki wokół ust. Jeden produkt może stopniowo zmniejszać bruzdy i sprawić, że skóra na twarzy odzyska jędrność i elastyczność. Przygotuj domową maseczkę na zmarszczki wokół ust, a efekt Cię miło zaskoczy.
Ubij na pianę i nałóż na skórę wokół ust, a zmarszczki będą coraz mniejsze. Jędrna i gładka cera
Ta domowa maseczka na zmarszczki wokół ust jest ta przygotowana z kurzego jajka. Nazywana jest nawet eliksirem młodości. Jest prosta i tania w przygotowaniu, a do tego rewelacyjnie ujędrnia skórę, a pierwsze efekty zauważalne są natychmiastowo. Kurze jajko bogate jest w elastynę, kolagen oraz albuminę. Zawarty potas dodatkowo poprawia sprężystość skóry. Jak przygotować domową maseczkę na twarz z jajka? W miseczce ubij białko z żółtkiem. Przygotowaną masę nałóż na czystą i suchą skórę. Całość zostaw na około 15 minut, a następie zmyj letnią wodą. Domową maseczkę z jajka na zmarszczki wokół ust możesz stosować codziennie.
Przyczyny powstawania zmarszczek wokół ust
Choć wiadomo, że proces starzenia się skóry jest zupełnie naturalny, to jednak niektóre nasze błędy mogą go przyspieszać. Do najczęstszych przyczyn zmarszczek wokół ust zalicza się:
- niezdrowy tryb życia, w tym palenie papierosów,
- nieprawidłowa pielęgnacja cery,
- mimika twarzy,
- genetyka,
- nadmierne narażenie na słońce.