Wcieram w głowę 2 razy w tygodniu, a włosy rosną jak szalone
Wypadanie włosów to problem, który jest niezwykle powszechny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w każdym, wieku. Winnych jest wiele czynników i przyczyny nadmiernego wypadania włosów najlepiej szukać u lekarza specjalisty. Oczywiście czasami warto zmienić swoje nawyki w pielęgnacji, aby zauważyć poprawę kondycji swoich pasm. Jedną z najlepszych opcji jest domowa maska na porost włosów. Ma wiele zalet - jest tania, łatwa w przygotowaniu, a do tego wspaniale odżywia włosy. Jedna z nich szczególnie przypadła mi do gustu i stosuję ją dwa razy w tygodniu. Już po miesiącu zauważyłam, że włosy rosną jak szalone, a na głowie mam pełno baby hair. Jak przygotować taką domową maskę na porost włosów? Potrzebujesz trzech składników.
Domowa maska na porost włosów działa niczym steryd na pasma. Jak ją przygotować?
Przygotowanie domowej maski na porost włosów jest naprawdę proste. Potrzebujesz fusów z kawy, łyżkę żelu aloesowego lub odżywki do włosów i pół łyżeczki oleju rycynowego. Fusy z kawy dokładnie mieszamy z olejkiem rycynowym. Następnie dodajemy do tego żel aloesowy i ponownie dokładnie mieszamy. Nakładamy maseczkę na głowę na 15 minut, a następnie przechodzimy do peelingu. Okrężnymi ruchami wcieramy maskę w skórę głowy. Na koniec spłukujemy letnią wodą i myjemy głowę szamponem. Peeling skóry głowy w połączeniu z kofeiną przyspieszy krążenie i aktywuje cebulki. Olejek rycynowy ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, które pomagają zwalczać infekcje skóry głowy uniemożliwiająca wzrost włosów. Po drugie olej rycynowy jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-6, witaminy E, białek i innych składników odżywczych, które wnikają w przesuszone pasma. Doskonale odżywia skórę głowy i tym samym wspiera wzrost włosów, jednocześnie hamując ich wypadanie.
Przyczyny wypadania włosów
Przyczyn wypadania włosów może być naprawdę wiele. Od błahych błędów w pielęgnacji, aż po poważne choroby. Do najczęstszych zalicza się:
- Stres i przemęczenie,
- Chora tarczyca,
- Zła dieta,
- Anemia,
- Nieprawidłowa pielęgnacja,
- Choroby skóry głowy, takie jak: grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, czy liszaj płaski,
- Przyjmowane leki.