Sen

i

Autor: Materiały prasowe Sen

To warto wiedzieć

ABC dobrego snu. Połowa z nas cierpi na zaburzenia snu

2023-07-26 9:26

Bezsenność jest na trzecim miejscu najczęściej występujących schorzeń wśród Polaków. Problemy ze snem mają poważny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, w tym na nastrój, energię i zdolność radzenia sobie ze stresem. Ignorowanie bezsenności może być przyczyną problemów z wagą, gorszej wydajności w pracy, kłopotów z pamięcią i napiętych relacji. Jednym słowem brak odpowiedniej regeneracji w ciągu doby prowadzi do poważnych kłopotów w każdej sferze naszego życia. Dlatego warto zadbać o swój sen.

- Wielu z nas od czasu do czasu doświadcza trudności ze snem. Powodem może być stres, podróż lub inna tymczasowa przerwa w normalnej rutynie. Jeśli jednak regularnie doświadczamy problemów z zasypianiem, budzimy się wyczerpani lub senność dokucza nam w ciągu dnia to znak, że możemy cierpieć na zaburzenia snu. – uczula Anna Brynda-Kopytowska, technolog marki Intenson.

Zobacz także: Ma 30 lat i nie chce mieć męża. Znalazła zamiennik i jest o szczęśliwsza niż kiedykolwiek. "Kocham ją bardziej, niż jakiegokolwiek mężczyznę"

To jak sobie z tym radzić?

  • Staraj budzić się o tej samej porze każdego dnia. Wprawdzie kuszące jest spanie do późna w weekendy, zwłaszcza jeśli w ciągu tygodnia nie wypoczywaliśmy zbyt dobrze, jednak stały rytm dobowy pomaga w higienie snu.
  • Ogranicz, lub całkowite wyeliminuj alkohol i używki takie jak nikotyna i kofeina. Kofeina może nie tylko utrudniać zasypianie, ale także powodować częste przebudzenia. Alkohol może mieć działanie uspokajające przez pierwsze kilka godzin po spożyciu, ale później może prowadzić do częstych przebudzeń i niespokojnego snu.
  • Ogranicz drzemki. Choć drzemki wydają się właściwym sposobem na nadrobienie zaległości w śnie, nie zawsze tak jest.
  • Regularnie się gimnastykuj. Regularne ćwiczenia mogą poprawić jakość i długość snu.
  • Ogranicz aktywność w łóżku. Łóżko służy do spania i uprawiania seksu i to wszystko.
  • Suplementuj odpowiednie preparaty, korzystnie wpływające na jakość snu.

Oczywistym jest o dbanie o komfortowe środowisko snu. Należy kontrolować temperaturę i poziom hałasu w sypialni. Czas jedzenia ostatniego posiłku także ma znaczenie.

– Regularne przyjmowanie suplementów, opartych na wyciągach roślinnych, zdecydowanie pomaga w poprawie jakości snu. – mówi Michał Lasocki, prezes i właściciel marki Intenson. – Ashwaghanda jako supelement pomagający ukoić nerwy jest już dość powszechnie znany. Działanie tej rośliny nie dość, że znane jest ludziom od wieków, to obecnie wszystko zostało potwierdzone licznymi badaniami. Obecnie jednak wprowadzamy nowy produkt, oparty na wyciągach roślinnych – dodaje.

Mowa tu DailyZz - naturalnie pozyskiwanej, opatentowanej botanicznej mieszance polifenoli wspomagających sen. Badanie przeprowadzone wśród ponad 11 000 dorosłych w USA i 11 innych krajach, w tym we Francji, Niemczech i Holandii, wykazało, że 62% nie śpi dobrze, a 80% chce poprawić jakość swojego snu.1 Aby zapewnić lepszy sen i lepszą wydajność następnego dnia, cierpiący na bezsenność na całym świecie, wydają miliardy na środki nasenne. Wielu z nich preferuje naturalne rozwiązania w zakresie snu pochodzące z żywności, napojów i suplementów. Naturalny, bezpieczny i przebadany klinicznie składnik wspomagający sen może wypełnić tę lukę. – Składnik naszej nowości suplementu diety Better Sleep, DailyZz łączy w sobie wodne ekstrakty z mięty i zielonej herbaty bogatych w naturalnie występujące polifenole, które wspierają zdrowy sen. – mówi Anna Brynda-Kopytowska, technolog Intenson.

Zdecydowanie warto dbać o zdrowy wypoczynek. Odpręż się na 30 minut przed snem m.in. wykonując relaksujący rytuał przed snem, taki jak ciepła kąpiel, cicha muzyka lub czytanie. Jeśli konsekwentne stosowanie wymienionych wyżej wskazówek nie przynosi rezultatów, należy udać się do lekarza i omówić problemy ze snem.

Przeleciała pół świata dla Igi Świątek! Niezwykła podróż kibicki z Tajwanu do Polski

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki