Amerykański sen. Gwałtowne przebudzenie.

i

Autor: FRONDA Amerykański sen. Gwałtowne przebudzenie.

Ameryka 2014-2021. Era wojen hybrydowych, pandemii i Trumpa.

2022-03-24 15:18

Amerykański sen. Gwałtowne przebudzenie.Książka przedstawia wnikliwe oceny polityków amerykańskich. Odsłania, lekceważone przez polskich publicystów, korzenie radykalizmów kulturowo-religijnych doprowadzających Amerykę do stanu społecznego wrzenia.

Paweł Zyzak brawurowo oprowadza nas po politycznym zapleczu kolejnych prezydentów USA, tłumaczy globalne gry administracji amerykańskiej, ukazuje powstanie systemu putinowskiego oraz mistyczne podstawy ideologii państwowej w Federacji Rosyjskiej zestawiając je z priorytetami i interesami elit nad Potomakiem.Autor, wieloletni stypendysta w Stanach Zjednoczonych miał okazję podejrzeć amerykańską kuchnię polityczną od środka. Dzięki swoim kontaktom i wglądowi w wiele niepublikowanych dokumentów, potrafi niezwykle trafnie przewidywać rozwój wypadków w amerykańskiej polityce, a także przygotować prognozę burz nadciągających w polityce globalnej.

Paweł Zyzak – historyk, amerykanista, analityk rządowy, publicysta, autor biografii Lech Wałęsa – idea i historia (2009) oraz unikalnego studium przypadku Tajemnica Wilczego jaru. Największa drogowa katastrofa PRL w świetle dokumentów i relacji. W 2009 r. laureat Nagrody literackiej im. Jacka Maziarskiego, zaś w 2010 r. Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

W roku 2016 napisał dla Frondy Efekt Domina - obszerną pracę naukową o finansowaniu podziemia solidarnościowego przez zachodnie rządy, związki zawodowe, fundacje, kościoły, ale także służby specjalne.

W 2017 r. uczestniczył w programie Transatlantic Fellowship Project w Waszyngtonie.

W grudniu 2018 zaczął pracę jako członek Zespołu Organizacyjnego Centrum Analiz Strategicznych, po czym został zastępcą dyrektora Departamentu Studiów Strategicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Fragment książki „Amerykański sen. Gwałtowne przebudzenie”:

Dyktat „mediów społecznościowych”?

W 2020 r. Facebook, Twitter i należący do właścicieli Google’a holdingu Alphabet Inc., YouTube otwarły swoje siedziby w Turcji. W ostatnią sobotę, 11 grudnia 2021 r. Recep Tayyip Erdogan, posiadacz prywatnych kont na owych platformach, stwierdził: „Media społecznościowe, które gdy pojawiły się nazywane były symbolem wolności, stały się jednym z głównych źródeł zagrożenia dla dzisiejszej demokracji”. W styczniu 2021 r. po tym, jak konta ustępującego amerykańskiego prezydenta zostały tymczasowo zablokowane, przez świat zachodni przetoczyła się fala oburzenia. Niemal każdy amerykański komentator publicznie zabrał głos w sprawie, potępiając potentatów branży High Tech, bądź to za opieszałość w ich likwidacji, bądź to za zamach na podstawowe prawa obywatelskie. Obydwaj politycy tu i ówdzie oskarżani są tymczasem właśnie o zamach na demokrację. O co tutaj chodzi?

„Staramy się chronić naszych ludzi, zwłaszcza wrażliwe części naszego społeczeństwa, przed kłamstwami i dezinformacją bez naruszania prawa naszych obywateli do otrzymywania dokładnych i bezstronnych informacji” – stwierdził turecki prezydent.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają